Ziraat Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Ziraat Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Ziraat Mühendisliği Programları taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Ziraat Mühendisliği Programları başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Ziraat Mühendisliği Programları bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Ziraat Mühendisliği Programları taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak ADIYAMAN Ü. ‘yi görmekteyiz. Ardı sıra gelen okul ise BİLECİK ŞEYH EDEBALİ Ü. olmaktadır. Listenin üçüncü sırasında ülkemizde önemli faaliyetleri olan ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER Ü. bulunuyor.

Ziraat Mühendisliği Programları başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm Sayısal Ağırlıklı puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Ziraat Mühendisliği Programları taban puanları açısından ortalama 210 – 220 arasında bir puan almanız yerleşmeniz için yeterli. Fakat sıralama bakımından ortalama 410 bin – 420 bin gerekiyor.

Ziraat Mühendisliği Programları başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

  FTR Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ADIYAMAN Ü.Ziraat Mühendisliği Programları (MF#)MFÖrgün30219,28418418503
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ Ü.Ziraat Mühendisliği Programları (MF#)MFÖrgün45DolmadıDolmadı
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER Ü.Ziraat Mühendisliği ProgramlarıMFÖrgün100DolmadıDolmadı