Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2021-2022)

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ – KKTC Uyruklu takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi taban puanları adına ortalama 190 – 200 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 550 bin – 1 milyon 600 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Çeviribilim Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİZeytincilik ve Zeytin İşleme TeknolojisiTYT30198,890141580087
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİZeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT1
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİZeytincilik ve Zeytin İşleme TeknolojisiTYT20OluşmadıOluşmadı