Yunan Dili ve Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yunan Dili ve Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yunan Dili ve Edebiyat taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Yunan Dili ve Edebiyat başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Yunan Dili ve Edebiyat bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Yunan Dili ve Edebiyat taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak ANKARA Ü. ‘yi görmekteyiz. Ayrıca belirtmek isteriz ki Ankara Üniversitesi dışında başka bir okulda bu lisans programı bulunmamaktadır.

Yunan Dili ve Edebiyat başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm Yabancı Dil Ağırlıklı puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Yunan Dili ve Edebiyat taban puanları açısından ortalama 260 – 270 arasında bir puan almanız yerleşmeniz için yeterli. Fakat sıralama bakımından ortalama 47 bin – 50 bin gerekiyor.

Yunan Dili ve Edebiyat başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

  Tapu ve Kadastro (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ANKARA Ü.Yunan Dili ve EdebiyatıDILÖrgün20268,3080847250