2020 YKS Konu Dağılımı – TYT AYT Konuları – Soru Dağılımları

YKS Konu Dağılımı


Bu içerikteki konumuz YKS Konu Dağılımı. Daha da detaya inersek TYT AYT Konuları ve Soru Dağılımarını inceleyeceğiz. İlk YKS sınavını geçtiğimiz günlerde geride bıraktık. Şimdi önümüze bakarak, bu sınavdan elde ettiğimiz tecrübeleri önümüzdeki dönemlerde daha iyi şekilde sizlere aktarmak istiyoruz. 2020 (TYT-AYT) YKS Konu Dağılımı tek tek sizlere aktararak, en iyi şekilde bilgi sahibi olmanıza karar verdik. YKS Soru Dağılımları üzerine detaylı şekilde konuşacağız. Öncelikle genel geçer bilgilerden bahsedelim.

Aşağıda ilk olarak sınavın iki oturumunu ve hangi dersten kaç soru çıktığını açıklamaya çalıştık. Ardından konu dağılımlarına yer verdik. Geçtiğimiz senelerde çıkan soru sayılarını görmek için ise tabloların içinde yer alan “detaylar için tıklayın.” butonuna basın.

2020 YKS Oturumları

İlk olarak sınavı genel hatları ile açıklayarak temelimizi oturtalım. YKS Oturumları 2’ye ayrılıyor. Temel Yeterlilik Testi olarak bilinen TYT ve Alan Yeterlilik Testi olan AYT şeklinde. İsimlerinden de anlayacağınız üzere ilk sınav genel konuların yer aldığı ve tüm bölümlerin sorumlu olduğu sorulardan oluşurken, ikinci oturumda ise alanınız ile ilgili konular karşınıza geliyor.

Temel Yeterlilik Testi (TYT)

İlk oturum olan TYT’de toplamda 4 adet ders grubu mevcut. Bunlar sırayla şu şekilde:

 • Temel Matematik
 • Temel Türkçe
 • Sosyal Bilimler
 • Fen Bilimleri

Sistem değişikliği ilk açıklandığında Temel Matematik ve Temel Türkçe dışında soru bulunmayacaktı. Fakat düzenlemeler ile birlikte Sosyal Bilimler – Fen Bilimleri dersleri de dahil edildi.
Temel Matematik sorularında genel olarak aranan, kavramları doğru ve yerinde kullanabilme, prensipleri ve işlemleri özellikle gündelik hayata rahatlıkla sokabilme gibi amaçlar güdülmüş durumda. Kısacası bu testte matematiği olabildiğince basit anlamda göreceksiniz. YKS Soru Dağılımı bakımından kesinlikle önem verilmeli.

Temel Türkçe sorularında genel olarak aranan, Temel cümle bilgisini ne derece kullanabildiğiniz, imla kuralları hakimiyetiniz, okuduğunuzu rahat bir şekilde anlayabilme ve Türkçeyi doğru bir şekilde kullanabilme kabiliyetidir.

Sosyal Bilimler sorularında genel olarak aranan, Geçmişimizde yaşanmış tarihi olayları genel anlamı ile ne kadar bildiğiniz, Coğrafi konulardaki beceriniz, Felsefe ve Din Kültürü konularına yatkınlığınızdır.

Fen Bilimleri sorularında genel olarak aranan, Fizik, Kimya ve Biyoloji konularındaki bilgi birikiminizin genel anlamda ne seviyede olduğudur.

TYT Soru Dağılımı

İlk oturum olan Temel Yeterlilik Testi’nde geçtiğimiz senelere göre soru dağılımı biraz daha farklı olarak karşımıza çıkıyor.

 • Temel Türkçe – 40 Soru
 • Temel Matematik – 40 Soru
 • Sosyal Bilimler – 20 Soru (5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe ve 5 Din Kültürü sorusu olarak ayrılıyor.)
 • Fen Bilimleri – 20 Soru (7 Fizik, 7 Kimya ve 6 Biyoloji sorusu olarak ayrılıyor.)

Görüldüğü üzere sonradan eklenen derslerdeki soru sayısı temel konulara göre yarı yarıya azalmış durumda. Eski senelerde yapılan YGS sınavında ise her dersten 40 soru bulunuyordu. Tabi aradaki farklar sadece soru dağılımları ile değil katsayılar ile de belirgin şekilde görülüyor.

TYT Katsayı Dağılımı

Dersler arasındaki ciddi fark katsayılarda da görülüyor. TYT Türkçe ve TYT Matematik derslerinin katsayı oranı %33 olarak belirlenmişken, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri ise %17’lik dilimde kalmış durumda. Buradan çıkaracağımız sonuç, Türkçe’de çözeceğiniz bir soru %33 önemliyken, Sosyal’de çözeceğiniz bir soru ise %17 önem değeri taşıyor. YKS Konu Dağılımı ile katsayı dağılımı arasında kıyas yaparak önceliklerinizi belirleyebilirsiniz.

Hem soru dağılımında az soru olması hem de katsayı dağılımındaki değerinin yarı yarıya olmasından dolayı aslında bu iki ders sınavda sizi oldukça az oranda etkileyecek.

TYT 0,5 Net Zorunluluğu

Geçtiğimiz senelerde Türkçe’den 40 soru yapsanız, Matematik’ten hiç netiniz olmasa bile TYT puanınız hesaplanıyor ve ona göre hareket edebiliyordunuz. Fakat bu yapılan düzenleme ile Temel derslere 0,5 net zorunluluğu getirildi.
Matematik ve Türkçe derslerinin her birinden 0,5 net yapmanız gerekiyor en az. Eğer birinden yapıp diğerinden yapmazsanız TYT puanınız hesaplanmayacak ve dolayısıyla sınavda başarısız olacaksınız. Bu yüzden birine çalışırken diğerine çalışmamazlık yapmayın.

TYT 150 Barajı Nasıl Geçilir?

Öğrencilerin merak ettiği bir diğer konu TYT’de bulunan 150 barajı. İlk açıklamalarda 180 olarak belirtilse de daha sonra düzenlemeye giden ve 150 olarak sabitlenen bu baraj değerini geçmeniz için yapmanız net sayısı ortalama olarak bellidir.

Eski sistem olan YGS’de barajı geçebilmeniz için soruların %20’sini yapmanız gerekiyordu. 160 sorudan hesapladığımızda en az 32 netiniz bulunmalıydı. Fakat YKS ile birlikte bu değer yarı yarıya düştü. Şu an için 15 barajını geçmeniz adına ortalama 15-17 arası net yapmanız yeterlidir. Tabi bu netleri temel derslerde ortaya çıkarmanız işinizi garantileyecektir.

Alan Yeterlilik Testi (AYT)

Sınavın ikinci oturumu olan ve alanınıza göre derslerden sorumlu olduğunuz Alan Yeterlilik Testi (AYT) üzerinde de büyük değişiklikler yapıldı. LYS ile aynı seviyede tutabileceğimiz bu oturum ile ilgili detaylara geçelim.

AYT Soru Dağılımı

Geçtiğimiz senelerde LYS için ders ders sınavlara giriyorduk. İki haftasonunda yapılan sınavda her gün bir dersin soruları ile karşılaşıyorduk. Girmek istediğimiz oturumlara da kendimiz karar veriyorduk. Bu sene ise her iş tek oturumda tamamlanacak. Karşınıza gelen soru kağıdında tüm dersler mevcut olacak ve size verilen zaman diliminde ister kendi alanınızın sorularını isterseniz tüm alanları çözebilme imkanına sahip olacaksınız.

 • Edebiyat-Sosyal Bilimler 140 Soru (Edebiyat 24, Tarih-1 10, Coğrafya-1 6 soru şeklinde dağılıyor.)
 • Sosyal Bilimler 240 Soru (Tarih-2 11, Coğrafya-2 11, Felsefe 12, Din Kültürü 6 soru şeklinde dağılıyor.)
 • Matematik40 Soru (Matematik ve Geometri olarak ayrılıyor.)
 • Fen Bilimleri40 Soru (Fizik 14, Kimya 14, Biyoloji 13 soru şeklinde dağılıyor.)

AYT Katsayı Dağılımı

Daha önceki senelerde olduğu gibi bu sene de katsayılar alanlara göre farklılık gösteriyor. Bu yüzden biz de her alana göre katsayıları ayırmaya çalıştık. Bilindiği üzere YKS puanınız hesaplanırken TYT’nin %40’ı ve AYT’nin %60’ı alınıyor. Aşağıdaki değerler %60 üzerine dağılımı gösteriyor.

Sayısal (MF) Katsayı Dağılımı, %60 AYT’nin %30 değerini Matematik, %30 değerini ise Fen Bilimleri alıyor. Fen dersleri de kendi aralarında %10 şeklinde bölünüyor.

Eşit Ağırlık (TM) Katsayı Dağılımı, %60 AYT’nin %30’u Matematik ve %30’u Edebiyat-Sosyal Bilimler 1 derslerine bölüştürülüyor. Edebiyat’ta kendi içinde Türk Dili Edebiyatı (%18), Tarih (%7) ve Coğrafya (%5) şeklinde dağılıyor.

Sözel (TS) Katsayı Dağılımı, %60 AYT’nin %30’u Edebiyat-Sosyal Bilimler 1, %30’u ise Sosyal Bilimler-2 testinden geliyor. Dağılımlarda Edebiyat kısmı Eşit Ağırlık’taki ile aynı oranlara sahip. Sosyal Bilimler-2 testi ise Tarih-2 (%8), Coğrafya-2(%8), Felsefe Grubu (%9) ve Din Kültürü (%5) olarak dağılım gösteriyor.

Yabancı Dil Katsayı Dağılımı, burada AYT kısmında sadece bir ders olduğu için direkt olarak %60’ı önem kazanmaktadır.


2020 Temel Yeterlilik Testi (TYT) Konu Dağılımı

TYT Konu Dağılımı
Şimdi gelelim içeriğimizin ana konusuna. Öncelikle ilk oturumdan başlayarak her dersin konu dağılımını aktarmaya çalışacağız. Detaylarını öğrenmek isterseniz, derslerin detay sayfalarına gitmenizi tavsiye ederiz. YKS Konu Dağılımı’nın ilk aşaması olan TYT karşınızda.

TYT Türkçe Konu Dağılımı

★ TYT Türkçe Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Sözcükte Anlam2) Cümlede Anlam
3) Paragraf4) Sözcük Türleri
5) Tamlamalar6) Fiil, Ek Fiil, Fiilimsi
7) Ekler8) Sözcük Yapısı
9) Cümlenin Öğeleri10) Cümle Çeşitleri
11) Anlatım Bozuklukları12) Ses Bilgisi
13) Yazım Kuralları14) Noktalama İşaretleri
15) Sözel Mantık

TYT Matematik Konu Dağılımı

★ TYT Matematik Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Temel Kavramlar2) Sayı Basamakları
3) Bölme ve Bölünebilme Kuralları4) Asal Çarpanlara Ayırma, EBOB-EKOK
5) Rasyonel Sayılar6) Ondalıklı Sayılar
7) Basit Eşitsizlikler8) Mutlak Değer
9) Üslü Sayılar10) Köklü Sayılar
11) Çarpanlara Ayırma12) I. Dereceden Denklemler
13) Oran-Orantı14) Problemler
15) Kümeler16) Fonksiyonlar
17) Polinomlar18) II. Dereceden Denklemler
19) Parabol20) I. Karmaşık Sayılar

TYT Geometri Konu Dağılımı

★ TYT Geometri Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Açılar ve Üçgenler2) Çokgenler
3) Dörtgenler4) Yamuk
5) Paralelkenar6) Eşkenar Dörtgen
7) Deldoid8) Dikdörtgen
9) Kare10) Çember ve Daire
11) Doğrunun Analitik İncelenmesi12) Vektörler
13) Katı Cisimler

TYT Tarih Konu Dağılımı

★ TYT Tarih Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Tarih Bilimine Giriş2) İlk Çağ Uygarlıkları
3) İslamiyet Öncesi Türk Tarihi4) İslam Tarihi ve Uygarlığı
5) Ortaçağ Avrupa Tarihi6) Türk İslam Tarihi
7) Türkiye Tarihi8) Beylikten Devlete (1300-1453)
9) Dünya Gücü Osmanlı Devleti10) Yeni Çağ Avrupa Tarihi
11) Yakın Çağ Avrupa Tarihi12) Osmanlı Devletinde Arayış Yılları
13) 18. Yüzyılda Değişim14) En Uzun Yüzyıl
15) Osmanlı Kültür ve Medeniyeti16) 20. Yüzyılda Osmanlı Devleti
17) I. Dünya Savaşı18) Mondros Ateşkesi, İşgaller
19) Kurtuluş Savaşına Hazırlık20) I. TBMM Dönemi
21) Kurtuluş Savaşı ve Antlaşmalar22) II. TBMM Dönemi ve Çok Partili
23) Türk İnkılabı24) Atatürk İlkeleri
25) Atatürk Dönemi Dış Politikası

TYT Coğrafya Konu Dağılımı

★ TYT Coğrafya Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Doğa ve İnsan2) Coğrafi Konum
3) Harita Bilgisi4) Dünya’nın Şekli ve Hareketleri
5) İklim Bilgisi6) Türkiye’nin İklimi ve Yer Şekilleri
7) Yer’in Şekillenmesi8) İç ve Dış Kuvvetler
9) Toprak Tipleri10) Nüfus
11) Ortak Payda: Bölge12) Ulaşım Yolları
13) Çevre ve İnsan14) Doğal Afetler

TYT Felsefe Konu Dağılımı

★ TYT Felsefe Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Felsefe’nin Alanı2) Bilgi Felsefesi
3) Bilim Felsefesi4) Varlık Felsefesi
5) Ahlak Felsefesi6) Siyaset Felsefesi
7) Sanat Felsefesi8) Din Felsefesi

TYT Din Kültürü Konu Dağılımı

★ TYT Din Kültürü Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) İnanç2) İbadet
3) Hz. Muhammed (S.A.V)4) Vahiy ve Akıl
5) Ahlak ve Değerler6) Din ve Laiklik
7) Din, Kültür ve Laiklik

TYT Fizik Konu Dağılımı

★ TYT Fizik Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Fizik Bilimine Giriş2) Madde ve Özellikleri
3) Basınç ve Kaldırma Kuvveti4) Isı, Sıcaklık ve Genleşme
5) Hareket6) Dinamik
7) İş, Güç ve Enerji8) Elektrik ve Manyetizma
9) Dalgalar10) Optik

TYT Kimya Konu Dağılımı

★ TYT Kimya Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Kimya Bilimi2) Atom ve Yapısı
3) Periyodik Sistem4) Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
5) Kimyanın Temel Kanunları6) Maddenin Halleri
7) Asitler, Bazlar ve Tuzlar8) Karışımlar
9) Endüstride ve Canlılarda Enerji10) Kimya Her Yerde

TYT Biyoloji Konu Dağılımı

★ TYT Biyoloji Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Yaşam Bilimi Biyoloji2) Canlıların Ortak Özellikleri
3) Canlıların Temel Bileşenleri4) Hücre ve Yapısı
5) Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması6) Üreme
7) Ekoloji8) Kalıtım
9) Biyoteknoloji ve Gen Mühendisliği2020 Alan Yeterlilik Testi (AYT) Konu Dağılımı

AYT Konu Dağılımı
İkinci oturum olan AYT, işin detayına inen ve daha fazla konunun bulunduğu bölümdür. Yorumlamadan ziyade bilgi birikiminiz ile çözmeniz gereken sorular vardır. Bu oturumda kendi alanınız ile ilgili soruları çözmeniz gerekiyor. Fakat süreniz kalmışsa diğer alan sorularını da çözebilirsiniz. YKS Konu Dağılımı nın ikinci aşaması olan AYT karşınızda.
Şimdi AYT Konu Dağılımına bakalım.

AYT Matematik Konu Dağılımı

★ AYT Matematik Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Temel Kavramlar2) Sayı Basamakları
3) Rasyonel Sayılar4) Ondalıklı Sayılar
5) Basit Eşitsizlikler6) Mutlak Değer
7) Üslü Sayılar8) Köklü Sayılar
9) Çarpanlara Ayırma10) Denklem Çözme
11) Oran-Orantı12) Problemler
13) Fonksiyonlar14) Kümeler
15) Permütasyon16) Kombinasyon
17) Binom18) Olasılık
19) İstatistik20) 2. Dereceden Denklemler
21) Karmaşık Sayılar22) Parabol
23) Polinomlar24) Mantık
25) Modüler Aritmetik26) Eşitsizlikler
27) Logaritma28) Diziler
29) Seriler30) Limit ve Süreklilik
31) Türev32) İntegral

AYT Geometri Konu Dağılımı

★ AYT Geometri Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Üçgen2) Analitik Geometri
3) Özel Dörtgenler4) Çemberde Açı
5) Çemberde Uzunluk6) Dairede Alan
7) Katı Cisimler8) Noktanın Analitik İncelenmesi
9) Vektörler10) Doğrunun Analitik İncelenmesi
11) Tekrar Eden, Dönen ve Yansıyan Şekiller12) Uzay Geometri
13) Dönüşümlerle Geometri14) Trigonometri
15) Çemberin Analitiği16) Dönüşümlerle Geometri
17) Genel Konik Tanımı (Dış Merkezlik)18) Parabol
19) Elips20) Hiperbol

AYT Edebiyat Konu Dağılımı

★ AYT Edebiyat Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Güzel Sanatlar ve Edebiyat2) Metinlerin Sınıflandırılması
3) Şiir Bilgisi4) Söz Sanatları
5) İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı6) İslam Uygarlığı Çevresinde Gelişen Türk Edebiyatı
7) Halk Edebiyatı8) Divan Edebiyatı
9) Edebiyat Akımları10) Tanzimat Edebiyatı
11) Servet-i Fünun Edebiyatı12) Fecr-i Ati Edebiyatı
13) Milli Edebiyat14) Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı
15) Batı Edebiyatı

AYT Tarih Konu Dağılımı

★ AYT Tarih Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Tarih Bilimine Giriş2) Uygarlığın Doğuşu ve İlk Uygarlıklar
3) İlk Türk Devletleri4) İslam Tarihi ve Uygarlığı
5) Türk-İslam Devletleri6) Türkiye Tarihi
7) Beylikten Devlete (1300-1453)8) Dünya Gücü: Osmanlı Devleti (1453-1600)
9) Arayış Yılları (17. Yüzyıl)10) Avrupa ve Osmanlı Devleti (18. Yüzyıl)
11) En Uzun Yüzyıl (1800-1922)12) Osmanlı Kültür ve Medeniyeti
13) 1881’den 1919’a Mustafa Kemal14) Milli Mücadele’nin Hazırlık Dönemi
15) Kurtuluş Savaşı’nda Cepheler16) Türk İnkılabı
17) Atatürkçülük ve Atatürk İlkeleri18) Atatürk Dönemi Türk Dış Politikası
19) Atatürk’ün Ölümü20) Yüzyılın Başlarında Dünya
21) İkinci Dünya Savaşı22) Soğuk Savaş Dönemi
23) Yumuşama Dönemi ve Sonrası24) Küreselleşen Dünya
25) Türklerde Devlet Teşkilatı26) Türklerde Toplum Yapısı
27) Türklerde Hukuk28) Türklerde Ekonomi
29) Türklerde Eğitim30) Türklerde Sanat

AYT Coğrafya Konu Dağılımı

★ AYT Coğrafya Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Doğal Sistemler2) Beşeri Sistemler
3) Mekansal Bir Sentez: Türkiye4) Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler
5) Ülkeler ve Uluslararası Örgütler6) Çevre ve Toplum

AYT Mantık Konu Dağılımı

★ AYT Mantık Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Mantığa Giriş2) Klasik Mantık
3) Mantık ve Dil4) Sembolik Mantık

AYT Psikoloji Konu Dağılımı

★ AYT Psikoloji Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Psikoloji Bilimini Tanıyalım2) Psikolojinin Temel Süreçleri
3) Öğrenme Bellek Düşünme4) Ruh Sağlığının Temelleri

AYT Sosyoloji Konu Dağılımı

★ AYT Sosyoloji Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Sosyolojiye Giriş2) Birey ve Toplum
3) Toplumsal Yapı4) Toplumsal Değişme ve Gelişme
5) Toplum ve Kültür6) Toplumsal Kurumlar

AYT Din Kültürü Konu Dağılımı

★ AYT Din Kültürü Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) İnanç2) İbadet
3) Hz. Muhammed (S.A.V)4) Vahiy ve Akıl
5) Ahlak ve Değerler6) Din ve Laiklik
7) Din, Kültür ve Laiklik

AYT Fizik Konu Dağılımı

★ AYT Fizik Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Fizik Bilimine Giriş2) Madde ve Özellikleri
3) Hareket ve Kuvvet4) Enerji
5) Isı ve Sıcaklık6) Elektrostatik
7) Elektrik ve Manyetizma8) Basınç ve Kaldırma Kuvveti
9) Dalgalar10) Optik
11) Kuvvet ve Hareket12) Çembersel Hareket
13) Basit Harmonik Hareket14) Dalga Mekaniği
15) Atom Fiziğine Giriş ve Radyoaktive16) Modern Fizik
17) Modern Fiziğin Teknolojideki Uygulamaları

AYT Kimya Konu Dağılımı

★ AYT Kimya Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Kimya Bilimi2) Atom ve Periyodik Sistem
3) Modern Atom Teorisi4) Kimyasal Türler Arası Tepkimeler
5) Kimyasal Hesaplamalar6) Asit, Baz ve Tuz
7) Maddenin Halleri8) Gazlar
9) Karışımlar10) Sıvı Çözeltiler
11) Kimya ve Enerji12) Tepkimelerde Hız ve Denge
13) Kimya ve Elektrik14) Karbon Kimyasına Giriş
15) Organik Bileşikler16) Endüstride ve Canlılarda Enerji
17) Kimya Her Yerde18) Hayatımızdaki Kimya

AYT Biyoloji Konu Dağılımı

★ AYT Biyoloji Konu Dağılımı Detayları için Tıklayın ★

1) Biyoloji Bilimi2) Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşenler
3) Hücrenin Yapısı ve İşlevi4) Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırması
5) Üreme6) İnsanda Üreme Sistemi
7) Kalıtım8) Modern Genetik Uygulamaları
9) Ekosistem Ekolojisi10) Dünyamız
11) Canlılarda Enerji Dönüşümü12) Solunum
13) İnsan Fizyolojisi14) Endokrin Sistemi
15) Duyu Organları16) Destek ve Hareket Sistemi
17) Sindirim Sistemi18) İnsanda Sinir Sistemi
19) Dolaşım Sistemi20) Genden Proteine
21) Hayatın Başlangıcı ve Evrim22) Bitkisel Dokular
23) Bitki Biyolojisi24) Kominite ve Popülasyon Ekolojisi

 
 1. tyt konuları için verdiğiniz eşsiz bilgi için teşekkürler. Ben bu verdiğiniz bilgiler ışığında kendime bir program hazırladım ve tyt konularını programıma dağıttım. Eğer yaptığım tyt konuları ile ilgili programıma uyarsam büyük ihtimal güzel bir yer kazanıcam. İyi çalışmalar.

 2. TYT Türkçe Konuları 2020 – Türkçede en çok çıkan soru tipi paragraftır o konuya iyi çalişmak lazım sitemizden paragraf konuları ve sorular bulunmaktadır. Soruları çözebillirsiniz. Demem o ki paragrafa iyi çalışın iyi puanlar alırsınız.

  TÜM ÖĞRENCİ ARKADAŞLARA BAŞARILAR 👍

 3. Güzel ve aydınlatıcı bir açıklama olmuş. Daha önce sınavı girmiş ikinci üniversite düşünen birisi olarak bu açıklamalar ışığında bazı seçenekleri eleyerek sınava girdim bu sene… Giren ve iyi bir üniversite hayali kuran herkesin dileklerinin olması dileğimle..

 4. Hocam bilgi yanlışı var. “TYT 0,5 Net Zorunluluğu
  Geçtiğimiz senelerde Türkçe’den 40 soru yapsanız, Matematik’ten hiç netiniz olmasa bile TYT puanınız hesaplanıyor ve ona göre hareket edebiliyordunuz. Fakat bu yapılan düzenleme ile Temel derslere 0,5 net zorunluluğu getirildi.” kısmında artık ikisinden birinde 0,5 net çıkarsanız bile notunuz hesaplanıyor. Yani SÖZ bölümü öğrencilerinin matematik çözmesine gerek yok.

 5. Sözel ağırlıklıyım ama yine de matematik sorularını yapmakla yükümlüyüm. Çok saçma bir sistem, matematiğe ilgim olsa zaten ona göre bölüm seçerdim. İnşallah bu sene düzenleme yaparlar.

Yorumlar kapalı.