Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Yer Bilimleri Mühendisliği Programları başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Yer Bilimleri Mühendisliği Programları bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak SÜLEYMAN DEMİREL Ü. (ISPARTA) ‘yi görmekteyiz. İkinci ve diğer sıralara baktığımızda ise herhangi bir üniversite olmadığını görmekteyiz. Fakat benzeri birçok bölüm mevcuttur.

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm Sayısal (MF – SAY) puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Yer Bilimleri Mühendisliği Programları taban puanları açısından ortalama bir değerimiz bulunmamakta. Bunun nedeni ise geçtiğimiz sene Süleyman Demirel Üniversitesi bu bölüm için yeterli kontenjanı tamamlayamadı. Bu yüzden lisans programı aktif edilmedi.

  Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
SÜLEYMAN DEMİREL Ü. (ISPARTA)Yer Bilimleri Mühendisliği ProgramlarıMFÖrgün30DolmadıDolmadı