Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2021-2022)

Yeni Medya ve Gazetecilik (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Yeni Medya ve Gazetecilik başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) – Açık Öğretim fakültesi (500 Kontenjanlı) bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları adına ortalama 170 – 200 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 750 bin – 1 milyon 300 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Yeni Medya ve Gazetecilik başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Yeni Medya ve Gazetecilik başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)Yeni Medya ve Gazetecilik (Açıköğretim)TYT500OluşmadıOluşmadı
  Gıda Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)