Yeni Çağ Avrupa Tarihi – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

YKS Tarih Yeni Çağ Avrupa Tarihi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Şu ana kadarki Tarih dersi ile ilgili içeriklerde genelde TYT Tarih üzerine yoğunlaştık çünkü anlatımlar iki oturumda da genelde aynı idi. Fakat artık yavaş yavaş YKS Tarih müfredatının tamamına hakim olan ünitelere geçiyoruz. Bunlarda ilk sırayı Yeni Çağ Avrupa Tarihi konu anlatımı geliyor. Sizlere aktaracağımız kaynak ile birlikte Yeni Çağ Avrupa Tarihi soru çözümü videosunu da izlemeniz dahilinde konu hakkında kafanızda soru işareti kalmayacaktır.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Ünitede ilk olarak dünya tarihinde önemli bir yer tutan ve güçlerin değişmesinde büyük faktör olan Coğrafi Keşifler anlatılmakta. Ardından gelen ve Avrupa’yı kasıp kavuran Rönesans ve Reform hareketlerine değinilmekte. Bu sırada Avrupa’da yaşanan olaylar, bunların Osmanlı ile bağlantıları ve benzeri detaylara ulaşıyoruz. Ayrıca ülkelerin kendi aralarında yaptıkları 30 yıl savaşı gibi pek çok önemli savaş hakkında da bilgi sahibi oluyoruz.

Yeni Çağ Avrupa Tarihi, direkt olarak Türk tarihinde bulunmamasına rağmen olayları iyi analiz etmemiz açısından müfredatta yer alıyor. Bu hususta direkt olarak üniversiteye giriş sınavlarında sorulmuyor. Geçtiğimiz senelere baktığımızda tek tük bir soru ile çıktığını görüyoruz ki soru sayısının şu an için daha da az olduğunu düşünürsek belki de hiç çıkmayabilir.

  Osmanlı Devletinde Arayış Yılları - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Osmanlı Devleti’nin yükselişinin ardından başlayan gerileme döneminin iyi analiz edilmesinde burada anlatılanların önemi büyük. Bu yüzden, diğer sorularda hata yapmamanız daha rahat kavramanız için tavsiyemiz şu anki konuyu da iyi şekilde öğrenmeniz yönünde. Ayrıca kimi zaman seçici sorular niteliğinde karşımıza gelebilir.

Yeni Çağ Avrupa Tarihi Konu Anlatımlı Video

YKS Tarih içinde iki oturum açısından da karşılaşabileceğimiz bu ünitede ilk olarak konuyu rahat bir şekilde anlamamız gerekir. Direkt bizim kültürümüze ve aşina olduğumuz olaylara benzerlik göstermediği için kavramakta zorlanabilirsiniz. Fakat iyi analiz ederek sebep sonuç ilişkisi kurmanız dahilinde bu sorun da ortadan kalkacaktır. Sizlere Kampüs imzası taşıyan yks tarih yeni çağ Avrupa tarihi konu anlatımı videosunu önermekteyiz. Yaklaşık 40 dakikadan oluşan, zamandan tasarruf edebileceğiniz bir içerik.

Yeni Çağ Avrupa Tarihi Soru Çözümlü Video

Sınavlarda çok fazla karşılaşmadığımız için soru tiplerinde de çok farklılık görmediğimiz bu konu için soru çözümlü video izlemenizi şiddetle öneriyoruz. Direkt olarak ne tip, hangi kısımdan sorular geldiğini görebiliyor ve önünüze test kitabı aldığınızda daha rahat çözebiliyorsunuz. YKS Tarih Yeni Çağ Avrupa Tarihi soru çözümü videosu için webders kanalı tarafından yayınlanan ve oldukça eski (yaklaşık 5 yıl) bir videoyu önermekteyiz.

  Osmanlı Kültür ve Medeniyeti - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

YKS Tarih dersine henüz yeni başladıysanız, verdiğimiz linkten tüm konu dağılımlarını ve çıkmış soru sayılarını inceleyebilir, kendinize plan hazırlayabilirsiniz. Böylece YKS Tarih Konuları açısından kafanızda soru işareti kalmaz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir