Yatar Daire Testere

Yatar daire testere motor gücüyle çalışan, el testeresi veya akülü testereye göre daha yüksek performans sergileyen bir sanayi aracıdır. Çoğunlukla sanayilerde, fabrikalarda ve zaman zaman tersanelerde kullanılır. Farklı çeşit ve motiflerde türleri bulunur. Taşınabilir, katlanabilir, ayaklı ve masalı bunlardan birkaçıdır. Bu testere türü sayesinde ahşap, bakır, metal gibi zorlu maddeleri rahatlıkla kesebilirsiniz. İnsan gücü gerektirmez.

Yatar daire testere kullanımı sırasında el veya vücudun diğer uzuvlarının makineden uzakta ve güvenli olduğuna dikkat edilmelidir. Ayrıca kesilen maddeden sıçrayabilecek küçük parçalara karşı gözleri ve bedeni koruyacak eşyalar giyilmelidir. Böylece güvenli bir şekilde bu tarz araçları kullanmak da mümkün olacaktır.

Daire Testere

Daire Testere sivri dişlere ve dönme kabiliyetine sahip bir makinedir. Genel olarak maddelere şekil verme ve düzeltme işlemlerinde kullanılır. Ahşap işlemeciliği piyasasında yaygın olarak kullanılır. Testere ucunun uygun olduğu madde dışında başka maddelerle teması dişlilerin körelmesine ve makinenin bozulmasına neden olabilir.

Daire testere elektrikle çalışan bir makinedir. Bu da makinenin sürekli olarak çalışmasına olanak sağlar. Sık yapılan açma ve kapama işlemleri gerektiren işlerde kullanıma uygundur. Temizliği kolaydır. Ayrıca diğer testere çeşitleri ile uyumlu uçlara sahiptir. Bu özelliği yedek parça satın almak istemeniz halinde ihtiyacınız olan yedek parçayı bulmanızı hayli kolaylaştırmaktadır.

  Sigarayı Bırakmak Çok Kolay

Testere Kullanımı Ve Testere Seçimi

Testereler, türü ve görevi ne olursa olsun tehlikeli aletlerdir. Bu tür tehlikeli aletler de tehlikeli işlerde kullanılmaktadır. Her inşaat işinde olduğu gibi testere ile yapacağınız işlerde de mutlaka koruyucu elbiseler ve gözlük kullanın. Testerenizin düzenli olarak bakımlarını yapın. Yağı bitmiş zirleri yağlayın. Eskimiş dişlileri veya parçaları yenileri ile değiştirin. Bu sayede aleti hem daha uzun ömürlü hem de daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan testere modellerinden dilediğinizi satın almak için mutlaka bu tarz ürünlerin özelliklerine dair etkili bir araştırma yapmalısınız. Ancak bu sayede tam anlamıyla sorunsuz bir düzeyde daire testere modellerinden satın almanız mümkün olacaktır. Yine yatar testereler konusunda da detaylı bir araştırma yapıyor olmanız, her zaman beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.