Yapı Yalıtım Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yapı Yalıtım Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Yapı Yalıtım Teknolojisi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Yapı Yalıtım Teknolojisi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Yapı Yalıtım Teknolojisi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Yapı Yalıtım Teknolojisi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – KKTC UYRUKLU bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Yapı Yalıtım Teknolojisi taban puanları adına ortalama 190 – 200 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 600 bin – 1 milyon 650 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Yapı Yalıtım Teknolojisi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Yapı Yalıtım Teknolojisi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Gıda Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİYapı Yalıtım TeknolojisiTYT25193,295571659459
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİYapı Yalıtım Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT1