Türkiye Tarihi – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih Türkiye Tarihi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kendi tarihini bilmesi önemli bir sorumluluktur. Bu sorumluluk eğitim hayatının ilk yıllarından itibaren aktarılmaya başlanır fakat en genel kapsamı lise çağına tekabül etmektedir. TYT Tarih müfredatında yer alan ve sınavda muhakkak karşımıza çıkan Türkiye Tarihi konu anlatımı ve beraberinde Türkiye tarihi soru çözümü videoları ile sizlere konuyu aktarmaya çalışacağız.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Ünite genel olarak Türklerin Anadolu’ya girişini ve beraberinde yapılan fetihler ile başlar. İlk olarak Türk akınları ile beraber Anadolu’nun kazanılmasını, ardından bu coğrafyada kurulan devletleri ve detaylarını göreceğiz. Danişmentliler, Mengücekler, Çaka Beyliği gibi devletleri genel anlamda öğreneceğiz. Ardından Türkiye Selçuklu Devleti ile ünitenin önemli noktalarına geçiş yapacağız.

Bu tarihi genel olarak sultanların var oldukları zamana göre sıralayacak ve ayrıca yaşanan savaşlar, kültürel olaylar ve önemli detaylara bakacağız. Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamasına kadar geçen süreçte yaşanan olayları öğrenerek üniteyi bitirmiş olacağız.

2014 yılından bu yana incelediğimizde her sene muhakkak bir tane olacak şekilde karşımıza çıkan TYT Tarih Türkiye Tarihi konusu muhakkak dikkat edilmesi gereken başta sözel ve eşit ağırlıkçılar olmak üzere tüm öğrencileri ilgilendiren bir ünitedir. Ayrıca Türk İslam Tarihi ile Osmanlı dönemi arasındaki geçiş olmasından dolayı olayları daha rahat kavramanıza ve müfredatın büyük bir kısmına hakim olan Osmanlı’nın nasıl temeller üzerine oturtulduğunu görmenize yardımcı olacaktır.

  Tarih Bilimine Giriş - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Türkiye Tarihi Konu Anlatımlı Videosu

11. ve 13. yüzyıllar arasına tekabül eden bu süreçte yaşananları daha rahat anlamanız ve müfredata uygun şekilde öğrenmeniz açısından Kampüs kanalı tarafından yayınlanan videoyu izlemenizi öneririz. 50 dakikalık bu içerikte konular tam da istenen şekilde aktarılmakta ve bazı örneklerle pekiştirilmesi sağlanmaktadır. TYT Tarih Türkiye tarihi konu anlatımı videosu şu ana kadar 50 bin kişi tarafından izlenmiş durumdadır.

Türkiye Tarihi Soru Çözümlü Video

Daha önce olduğu gibi bu içeriğimizde de  önerdiğimiz soru çözümü videosu Hocalara Geldik kanalı tarafından yayınlanan 3D soru bankası serisi. TYT Tarih Türkiye tarihi soru çözümü videosu hem kısa süreli olması hem de önemli soruları aktarmasından dolayı tercih edilebilir.

Yüz binlerce kişi tarafından izlenen videoda sınavda karşınıza çıkabilecek tarzda sorular göreceksiniz. Ayrıca konuyu tam olarak pekiştirmeniz ve rahat soru çözmeniz açısından oldukça önemlidir. Yukarıdaki iki içeriği de izledikten ve tam anladıktan sonra test çözümüne geçebilirsiniz.

TYT – YKS sınavında karşınıza çıkacak konular hakkında bilgiye sahip değilseniz öncelikle TYT Tarih Konu Dağılımı içeriğimize bakmanızı öneririz. Ayrıca diğer dersleri de öğrenmeniz açısından sitemizde arama yaparak tüm konu anlatımı ve soru çözümü kaynaklarına ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. İyi çalışmalar.

  Osmanlı Kültür ve Medeniyeti - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İçindekiler