Türk İslam Tarihi – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih Türk İslam Tarihi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi ve beraberinde gelen İslamiyet Tarihi’nin ardından bu iki olguyu birleştirmeye geldi sıra. Bu ünitede Türklerin yeni dinleri ile tanışması ve beraberinde yaşanan olayları göreceğiz. Daha önceki başlıklarda olduğu gibi sınavda çok fazla sorulan ve her sene muhakkak gelen üniteye önem verilmeli. TYT Tarih Türk İslam Tarihi konu anlatımı ile ders anlatımını tamamlayacak ve ardından TYT Tarih Türk İslam Tarihi soru çözümü ile de öğrendiklerinizi pekiştirerek soru tipleri göreceksiniz. Ardından yapacağınız tekrarlar ve test çözümleri ile sınavda iyi bir sonuç almanız kaçılmaz hale gelir.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Türk devlet ideolojisinin şekillenmesinde İslam ile tanışılmasının önemi çok fazladır. Bu yüzden müfredat bakımından bu iki durumu ayrı ayrı incelememiz için aralarında hiçbir bağın olmadığı zaman dilimlerini düşünmeliyiz. Fakat ilk tanışma ile birlikte artık ikisi birlikte anılmaya başlamıştır. Talas Savaşı ile başlayan ve İlk Türk İslam devletleri ile devam eden ünitede devamında Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu devletlerini öğreneceğiz.

  Türkiye Tarihi - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Genel devlet anlatımlarının yanı sıra bu dönemde gerçekleşen kültürel ve sanatsal olayların da üstünden geçip ayrıca dönemdeki yaşayış, hukuk, yönetim sistemleri hakkında da geniş çaplı bilgi alacağız.

Türk İslam Tarihi Konu Anlatımlı Video

10. ve 13. yüzyıl aralığına tekabül eden ünite için öncelikle oluşan zemini ve bunun sonuçları incelenmeli ve ardından İslamiyet’in Türklere etkisi üzerinde durulmalı. Bu hususta müfredata en uyumlu video olarak Kampüs kanalı tarafından yayınlanan Türk İslam Tarihi konu anlatımı videosunu önermekteyiz. 64 bin kişi tarafından izlenen içerik toplamda 55 dakikadan oluşmakta ve bu sürede konuyu detaylı şekilde aktarmaktadır. Fakat bir kere izlemeniz yeterli olmayacak. Art arda iki kere izleyip belirli aralıklarla tekrarlar yapmanızda fayda var.

Türk İslam Tarihi Soru Çözümlü Video

Hocalara Geldik tarafından yayınlanan ve Çözüm Yayınları kitabı üzerinden aktarılan 3D Soru Bankası Türk İslam Tarihi soru çözümü videosu sadece yukarıdakinden ibaret değil. İçeriğe girdiğinizde devam videolarını da görebilirsiniz.

Şu an sizinle paylaştığımız 13 dakikadan oluşuyor ve diğerleri de hemen hemen aynı süreye sahip. Güncel müfredata uygun olan bu soru çözümü videolarını izledikten sonra test kitabınızı açarak soru çözmeye başlayabilirsiniz.

  İslamiyet Öncesi Türk Tarihi - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih Konuları için genel olarak baktığımızda Hocalara Geldik, Kampüs gibi kanalların etkin olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Youtube üzerinden abone olmanızda fayda var.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir