Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Tohum Bilimi ve Teknolojisi başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü. ‘yi görmekteyiz. Birinci sırada gördüğümüz bu okulun dışında başka bir üniversite lisans programı olarak bu bölümü aktif etmemiştir ve sadece Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde bu eğitimi alabilmektesiniz.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm MF (Sayısal – SAY) puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları açısından ortalama bir değer ortaya koyamıyoruz. Bunun nedeni geçtiğimiz sene 15 olan kontenjan miktarının dolmamasından dolayı öğrenci yerleşememesidir.

  Su Bilimleri ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
BOLU ABANT İZZET BAYSAL Ü.Tohum Bilimi ve TeknolojisiMFÖrgün15DolmadıDolmadı