Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak İSTANBUL Ü. ‘yi görmekteyiz. Ardı sıra gelen okul ise DÜZCE Ü. olmaktadır. Listede bu iki üniversite dışında başka bir okul bulunmamaktadır.

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm Sözel (TS – SÖZ) puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji taban puanları açısından ortalama 250 – 380 arasında bir puan almanız yerleşmeniz için yeterli. Fakat sıralama bakımından ortalama 25 bin – 520 bin gerekiyor.

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

  Uluslararası Finans Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
İSTANBUL Ü.Tiyatro Eleştirmenliği ve DramaturjiTSÖrgün20374,9489025212
DÜZCE Ü.Tiyatro Eleştirmenliği ve DramaturjiTSÖrgün30256,52595520052