Tekstil ve Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil ve Moda Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil ve Moda Tasarımı taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Tekstil ve Moda Tasarımı başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Tekstil ve Moda Tasarımı taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak ÇUKUROVA Ü. (ADANA) ‘yi görmekteyiz. Ardı sıra gelen okul ise ATATÜRK Ü. (ERZURUM) olmaktadır. Listenin üçüncü sırasında ülkemizde önemli faaliyetleri olan MARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü. bulunuyor.

Tekstil ve Moda Tasarımı başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm TM (Eşit Ağırlık) puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Tekstil ve Moda Tasarımı taban puanları açısından ortalama 220 – 230 arasında bir puan almanız yerleşmeniz için yeterli. Fakat sıralama bakımından ortalama 690 bin – 700 bin gerekiyor.

  Aktüerya Bilimleri Taban Puanları - Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil ve Moda Tasarımı başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ÇUKUROVA Ü. (ADANA)Tekstil ve Moda TasarımıTMÖrgün35221,99447693343
ATATÜRK Ü. (ERZURUM)Tekstil ve Moda TasarımıTMÖrgün30DolmadıDolmadı
MARAŞ SÜTÇÜ İMAM Ü.Tekstil ve Moda TasarımıTMÖrgün50DolmadıDolmadı