Tekstil ve Halı Makineleri (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil ve Halı Makineleri (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil ve Halı Makineleri taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Tekstil ve Halı Makineleri başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Tekstil ve Halı Makineleri bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Tekstil ve Halı Makineleri taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Tekstil ve Halı Makineleri taban puanları adına ortalama 200 – 210 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 450 bin – 1 milyon 475 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Tekstil ve Halı Makineleri başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Tekstil ve Halı Makineleri başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Film Tasarım ve Yönetmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİTekstil ve Halı MakineleriTYT20206,2721475357