Tekstil Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tekstil Tasarımı taban puanları 2019 odaklı oluşturulan tablomuzda resmi verilerden faydalandık. Tekstil Tasarımı başarı sıralaması 2020 değerlerini hemen kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yazıda yer alan üniversite ve kontenjan gibi bilgiler ile Tekstil Tasarımı bölümü hakkında net detaylara ulaşmanız da mümkün.

Tekstil Tasarımı taban puanları 2020 için başlangıçta hangi üniversitelerin ön planda olduğunu söylemek gerek. Listenin en başından başlayacak olursak ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. ‘yi görmekteyiz. Ardı sıra gelen okul ise ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü. olmaktadır. Listenin üçüncü sırasında herhangi bir üniversiteye veya farklı bir eğitim şekli bulunmamaktadır.

Tekstil Tasarımı başarı sıralaması 2019 için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de hangi puan türünün gerektiğidir. İlgili bölüm Eşit Ağırlık puan türü üzerinden alım yapmaktadır. Listeyi inceleyecek olursak Tekstil Tasarımı taban puanları açısından ortalama kaç puan almanız gerektiği veya kaçıncı olmanız gerektiği konusunda bir veri bulunmamaktadır. Bunun nedeni geçtiğimiz sene iki eğitim türünde de üniversitenin yeterli kontenjanı dolduramamış olmasıdır.

Tekstil Tasarımı başarı sıralaması tablosu detaylı ve güncel şekilde sizlerle, sorularınızı yorum bölümünden sormayı unutmayın!

  Kuyumculuk ve Takı Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü.Tekstil Tasarımı(M.T.O.K)TMÖrgün6DolmadıDolmadı
ANKARA HACI BAYRAM VELİ Ü.Tekstil TasarımıTMÖrgün24DolmadıDolmadı