Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada KOCAELİ Ü. bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise KOCAELİ Ü. takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında KOCAELİ Ü. bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi taban puanları adına ortalama 180 – 190 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 700 bin – 1 milyon 710 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Kürt Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğrenim
Şekli
Kontenjan
2018
Taban
Puanları
Başarı
Sıralamaları
KOCAELİ Ü.Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama TeknolojisiTYTÖrgün15188,456911711779