Tarih Bilimine Giriş – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih - Tarih Bilimine Giriş Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Tarih, her insanın öğrenmesi ve üzerinde durması gereken bir husustur. Lise müfredatında da buna büyük bir önem gösterilmekte ve en temelden itibaren başta Osmanlı ve Türk tarihi olmak üzere tüm dünya tarihi ve genel terimleri üzerinde durulmaktadır. TYT Tarih müfredatı olarak Tarih Bilimine Giriş Konu Anlatımı içerikleri ve Tarih Bilimine Giriş Soru Çözümü videoları ile karşınızdayız.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Ders içeriğinde ilk olarak tarihin genel tanımını ve beraberinde tarihin yöntemini öğreneceksiniz. Ardından Hikayeci, Öğretici, Sosyal ve Araştırmacı olarak 4’e ayrılan tarih çeşitleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Zaman bakımından bilgi ve yardımcı bilim dalları üzerine yoğunlaşarak işin temeline ineceksiniz. Şu ana kadar öğrendikleriniz bir nebze soyut, tanım üzerine yürüyen bilgiler olmakta.

Ardından tarihin başlangıcı ve devirleri görerek çok eski yıllara gideceksiniz. Taş Devri, Maden Devri ve beraberinde genel olarak ilk çağ, orta çağ, yeni çağ ve yakın çağ olmak üzere tüm devirler hakkında bilgi bulacaksınız ve üniteyi tamamlamış olacaksınız. Tarih Bilimine Giriş ünitesi sizlere ders hakkında genel bilgi verecek.

  Beylikten Devlete (1300-1453) - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Tarih Bilimine Giriş Konu Anlatımlı Video

Özellikle dersin başlangıcı olmasından dolayı daha kolay ve mantıklı şekilde anlatılması gereken bir üniteden bahsediyoruz. Tanımlar, anlatımlar ve günümüzle eşleştiremeyeceğimiz olaylardan dolayı çok fazla dikkatinizi vermelisiniz. Bu hususta sizler için güzel bir araştırma yaptık ve sonuç olarak Benim Hocam tarafından yayınlanan ve Yasin Korkut imzası taşıyan videoyu bulduk. Şu ana kadar 194 bin izlenen ve her geçen gün izlenme sayısı artan içerik toplamda 42 dakikadan oluşuyor. Genel olarak tarih öncesi çağlar ve giriş konuları anlatılıyor. Bu içerikle Tarih Bilimine Giriş Konu Anlatımı olayını tamamlamanız mümkün.

Tarih Bilimine Giriş Soru Çözümlü Video

Çok fazla arkaplanda kalan ve popüler olmayan bir kanal ile soru çözümünü sizlere aktarmayı düşünüyoruz. Hiper Zeka isimli Youtube hesabında paylaşılan ve henüz bin kişi tarafından izlenen ve 10 dakikadan oluşan içeriğin devam videoları da mevcuttur. TYT Tarih müfredatına uygun şekilde seçilen sorular üzerinden harika bir seçim olacaktır. İlk videosu sadece 10 dakikadan oluşuyor.

  II. TBMM Dönemi ve Çok Partili Dönem - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Yukarıda yer alan iki içeriği izledikten sonra soru bankanızı açarak ders ile alakalı test çözümüne başlayabilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde çıkan soruları incelediğimizde her sene muhakkak bir soru ile karşımızda olduğunu söylememiz mümkün.

Eğer TYT Tarih konuları hakkında geçmiş seneler ve konu dağılımları bakımından bilgi edinmek isterseniz linke tıklamanızı öneririz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...
  1. konu içeriği açısından doyurucu bir anlatı olmuş. Kpss sınavlarında az soru gelmesine rağmen iyi öğrenilmesi gereken bölümlerden, çünkü kpss de fark yaratmak için kuytu köşede kalan bilgileri de bilmek gerekir.

Yorumlar kapalı.