Su Ürünleri İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Su Ürünleri İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Su Ürünleri İşleme Teknolojisi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Su Ürünleri İşleme Teknolojisi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada YALOVA ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise YALOVA ÜNİVERSİTESİ takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında YALOVA ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Su Ürünleri İşleme Teknolojisi taban puanları adına ortalama 170 – 200 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 290 bin – 1 milyon 735 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Su Ürünleri İşleme Teknolojisi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Su Ürünleri İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Taban Puanları - Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
YALOVA ÜNİVERSİTESİSu Ürünleri İşleme TeknolojisiTYT20OluşmadıOluşmadı