Su Bilimleri ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Su Bilimleri ve Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Su Bilimleri ve Mühendisliği taban puanları 2019 özellikle üniversite sınavlarına hazırlananlar için oldukça önemli. Su Bilimleri ve Mühendisliği başarı sıralaması 2020 verileri sitemizde güncel olarak yer almaktadır. Ayrıca bu yazı üzerinden Su Bilimleri ve Mühendisliği bölümü hakkında tam bilgiye erişebilirsiniz.

Su Bilimleri ve Mühendisliği başarı sıralaması 2019 için göreceğiniz tablo tarafımızca hazırlanmıştır. Listeyi incelemeye başlarsak ilk olarak İstanbul Üniversitesi ‘ni görmekteyiz. Okul toplamda 50 kontenjan açmakta ve öğrenim şekli olarak örgün eğitimi benimsemektedir. İstanbul Ü. dışında başka bir okulda bu lisans programı bulunmamaktadır. Üniversiteleri ayrıca Su Bilimleri ve Mühendisliği taban puanları 2020 verilerinde görüntülemeniz mümkün.

Sayısal Puan Türü ile alım yaptığını bildiğimiz bölümün her sene aldığı öğrencileri toplam kontenjan hesaplayarak öğrenebilirsiniz. Su Bilimleri ve Mühendisliği taban puanları olarak bakıldığında ortalama 230 ile 240 arasında bir puan almanız yeterli olacaktır. Tabi burada hangi üniversiteyi tercih edeceğiniz de önemli. Ayrıca 380 bin ile 390 bin arasında bir başarı sıralamasına sahip olmanız da önemli.

  Hava Lojistiği (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Aşağıda sizler için Su Bilimleri ve Mühendisliği başarı sıralaması detaylarını aktardık. Detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
İSTANBUL Ü.Su Bilimleri ve MühendisliğiMFÖrgün50230,67665385253