Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri taban puanları 2019 özellikle üniversite sınavlarına hazırlananlar için oldukça önemli. Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri başarı sıralaması 2020 verileri sitemizde güncel olarak yer almaktadır. Ayrıca bu yazı üzerinden Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü hakkında tam bilgiye erişebilirsiniz.

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri başarı sıralaması 2019 için göreceğiniz tablo tarafımızca hazırlanmıştır. Listeyi incelemeye başlarsak ilk olarak Ankara Üniversitesi’ni görmekteyiz.  Örgün öğrenim şekli ile faaliyet gösteren üniversite, toplamda 60 kontenjana sahip. Bunun dışında farklı bir okul maalesef bulunmamaktadır. Diğer üniversiteleri de ayrıca Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri taban puanları 2020 verilerinde görüntülemeniz mümkün.

EA – TM (Eşit Ağırlık) Puan Türü ile alım yaptığını bildiğimiz bölümün her sene aldığı öğrencileri toplam kontenjan hesaplayarak öğrenebilirsiniz. Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri taban puanları olarak bakıldığında ortalama 240 ile 250 arasında bir puan almanız yeterli olacaktır. Tabi burada hangi üniversiteyi tercih edeceğiniz de önemli. Ayrıca 480 bin ile 490 bin arasında bir başarı sıralamasına sahip olmanız da önemli.

  İşletme - Ekonomi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Aşağıda sizler için Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri başarı sıralaması detaylarını aktardık. Detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ANKARA Ü.Sigortacılık ve Aktüerya BilimleriTMÖrgün60245,13487487947