Sayı Basamakları – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Günlük hayatımızda sayıları kullanırken hangi basamakta kullandığımızı hiç düşünmeyiz. Aslında teorik olarak 10 sayı basamağını kullanarak matematik işlemlerimizi yaparız. Fakat bu taban değerini değiştirmek de mümkündür. Örneğin, bilgisayarlar 2’yi kullanır ve binary olarak ifade edilir. İkide ise alabileceğimiz değerler 0 ve 1’dir. Bunun dışında herhangi bir değer almak mümkün değildir. İşte bu konu TYT matematik sayı basamakları konu anlatımında yer alıyor.

Sizlere 2 adet önemli videolu kaynak ile sunacağız. Ayrıca bu içeriklerde tyt matematik sayı basamakları soru çözümü de bulacaksınız. İçerikleri özetleyelim.

Sayı Basamakları Konu Anlatımı Videosu

Yaklaşık iki yıl kadar önce yayınlanan ve yüzbinlerce öğrenci tarafından izlenen konu anlatımı videosunda tüm detaylara ulaşabiliyorsunuz. Basit ve küçük bir konu başlığı olmasından dolayı tam olarak öğrenmeniz maksimum yarım saatinizi alacaktır. İçerikte sizlere sunulan örnekler ve sorular ile rahatlıkla kavrayabileceğinizi söyleyebiliriz. Şifreli matematik tarafından yapılan paylaşım 43 dakikadan oluşuyor.  Abdül Aziz Gürbüz imzası taşıyan video karşınızda.

Sayı Basamakları Soru Çözümü Videosu

TYT Matematik sayı basamakları soru çözümü için sizlere Şenol Hoca tarafından paylaşılan videoyu sunuyoruz. 26 dakikalık bu içerikte özellikle yeni nesil sorular karşınızda olacak. Sektörün vazgeçilmezlerinden olan özellikle temelden öğrenmeye niyetli öğrencilerin ilk tercihi Şenol hoca, konuya detaylı bir şekilde girmiş ve harika sorular çözmüş.

  Mutlak Değer - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Sayı basamakları konu anlatımı için sunduğumuz kaynaklar kavrama açısından yeterli olacaktır fakat çıkmış sorulardan da göreceğimiz üzere bu konuda onlarca farklı soru tipinin bulunduğunu görüyoruz. Bu yüzden öncelikli olarak yapılması gereken birkaç soru bankasındaki tüm soruları çözmek olacaktır. Yapamadığınız soruları da hocalarınıza veya arkadaşlarınıza sorarak kesinlikle anlamaya çalışın. Sınavda kesinlikle çıkan konu başlıklarından birisidir.

Geçtiğimiz senelerde kaç soru çıktığını ve hangi senelerde yoğunluk olduğunu öğrenmek için tyt matematik soru dağılımı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz. Sizlere detaylı olarak hem konu dağılımlarını hem de soru dağılımlarını aktarmaya çalıştık.