Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi taban puanları adına ortalama 260 – 270 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 730 bin – 740 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Sahne ve Gösteri Sanatları TeknolojisiTYT40262,85191732804