Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Sahne ve Dekor Tasarımı taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Sahne ve Dekor Tasarımı başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Sahne ve Dekor Tasarımı taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) – KKTC Uyruklu takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Sahne ve Dekor Tasarımı taban puanları adına ortalama 210 – 220 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 300 bin – 1 milyon 400 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Sahne ve Dekor Tasarımı başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Sahne ve Dekor Tasarımı başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  İlköğretim Matematik Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Sahne ve Dekor TasarımıTYT25214,140571363580
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Sahne ve Dekor Tasarımı (KKTC Uyruklu)TYT1