Rasyonel Sayılar – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik rasyonel sayılar konu anlatımı ve soru çözümü

TYT Matematik için en basit fakat her sene muhakkak karşımıza çıkan rasyonel sayılar konusu ile paylaşımlara devam ediyoruz. Sizin için özenle araştırarak en iyi tyt matematik rasyonel sayılar konu anlatımı videosunu ve bunun yanında tyt matematik rasyonel sayılar soru çözümü videosunu paylaştık.

Direkt olarak karşımıza çıkmasının yanı sıra birçok konu başlığında da kullanıldığını öncelikle bilmenizi isteriz. Bu sebepten dolayı en ufak bir eksik dahi kalmaması, soru kaçırmanızın önüne geçecektir. Geçtiğimiz üç senede birer kez soru olarak karşımıza çıktı. Daha önceki yıllarda ise genellikle 3-4 kez sorulan bir konu. Dolaylı yoldan gelenleri de düşündüğümüzde ortalama 5-6 soru olarak karşımıza çıkacaktır.

Rasyonel Sayılar Konu Anlatımı Videosu

İlk olarak dersi iyi bir şekilde kavramanız büyük önem arz ediyor. Bu açıdan “Benim Hocam” isimli youtube kanalı tarafından paylaşılan video sizin için yeterli olacaktır. Biz sizin için en iyi anlatımı araştırdık ve bu konuda aşağıdaki rasyonel sayılar konu anlatımı videosu yeterli oldu. Yaklaşık kırk dakikalık içeriği düzgün ve dikkatli bir şekilde dinleyip, anlatılanları pekiştirirseniz kafanızda soru işareti kalmayacaktır.

  Basit Eşitsizlikler - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Rasyonel Sayılar Soru Çözümü Videosu

Geçtiğimiz konu başlıklarında da tavsiye ettiğimiz Şenol Hoca, yine rasyonel sayılar soru çözümü videosu ile sizlerle. 35 dakikalık videoda özellikle yeni nesil sorular ile karşılaşmaktasınız. Özel olarak seçilmiş başlıklar üzerinden giden içerikte birçok tipte çözüm yapabilirsiniz. Bu açıdan kesinlikle izlenmesi gereken bir medya olarak görüyoruz.

Sizlerle paylaştığımız bu iki video konu anlama ve pekiştirme konusunda büyük bir katkı sağlayacaktır. Fakat sınavda gelecek soruları kaçırmamanız adına çok fazla tipte soru çözmelisiniz. Bunun için de en az 4 adet soru bankasındaki testleri önünüze almanızı tavsiye ediyoruz. Aralarında çözemedikleriniz olacaktır. Bunları kesinlikle hocalarınıza ya da sınıf arkadaşlarınıza sorarak net olarak öğrenmeye çalışın. Ayrıca zorluk derecesine göre kolaydan zora doğru karşınıza almanız faydalı olur.

YKSDestek.com ekibi olarak sizlere elimizden geldiğince kaynak bulmaya çalışıyoruz. Şu an için videolar üzerinden paylaşımlar yaparken ilerleyen günlerde direkt kitaplardan sunumlar yapacağız. Bu hususta siz de tyt matematik konularını detaylı şekilde araştırabilir ve soru dağılımlarına bakabilirsiniz.

  Çarpanlara Ayırma - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İçindekiler


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir