Pomeranian Boo Türü Köpek Özellikleri – Bakımı ve Fiyatı

Köpek sahiplenmek isteyen insanların kendi yaşam standartlarına, evlerine uygun seçim yapmaları çok önemlidir. Bunun için de kafanızda planladığınız bir köpek türü var ise öncelikle onunla ilgili bir araştırma yapmalı ve bu konuda net bilgi aldıktan sonra hareket etmelisiniz. Sizlere Pomeranian Boo türü köpeklerin özelliklerini, bu sevimli canavarların bakımı ve güncel piyasası hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Pomeranian Boo Türü Hakkında Genel Bilgi

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve apartman dairesine uygunluğundan dolayı ilk tercihlerden biri konumundaki Pomeranian Boolar ortalama 1.5 ile 3 kilogram arasında bir ağırlığa sahiptir. Omuz yükseklikleri ise dişiden erkeğe değişkenlik gösterse de genel itibari ile 25 – 30 santim arasındadır. Birçok post rengine sahip olsa da Pomeranian Boo genel itibari ile beyaz ve kahverengi çeşitlerine sahiptir.

Enerji seviyesi çok yüksek olduğu için günlük en az 20 dakikalık antreman isteyen ve sabah – akşam kesin surette dışarı çıkartılması gereken bu tür, havlama oranında ise yüksek seviyelerde. Fakat sesleri standart köpeklere göre bir tık daha az çıkmakta. Salya, horlama gibi olumsuz özellikleri minimum düzeyde olan cins çok fazla ilgi de beklemez, kendine zaman geçirecek aktiviteler rahatlıkla bulabilir. Meraklı yapısı ile öne çıkan Pomeranian Boo, ortalama 12 yıl ile 16 yıl arasında bir yaşam ömrüne sahiptir. Fakat meraklı yapısından dolayı kendine sürekli olarak zararlı işler çıkarabilir, bu yüzden dikkatli olmanızda ve sık sık kontrol etmenizde fayda var.

Pomeranian Boo Bakımı Nasıldır?

Boo köpeklerinin bakımı diğer köpek türlerine göre bir nebze kolaydır. Özellikle kürkleri yani tüyleri bakım ister. Haftada 2-3 kez kürküne bakım yapmanız, taramanız gerekebilir. Hatta tüy dökmesi arttığı sürelerde bu işlemi daha da arttırabilirsiniz. Yemek seçme özellikleri de bulunduğu için ona uygun besinleri önüne koymadığınız sürece yemeyecek ve sağlığını bozacaktır. Bu iki önemli unsur dışında bakımı kolay ve standart işlemlere tabidir.

Pomeranian Boo Fiyatları Nedir?

Son senelerde dolar kurunun artması ile birlikte köpek sahiplendirme tutarlarında da artış görülüyor. Pomeranian genel olarak dolar cinsinden düşündüğümüzde 1000 dolar ile 2000 dolar arasında bir sahiplendirme tutarındadır. Bu konuda iyi araştırma yapmanız ve nettepet.com gibi siteler üzerinde inceleme yapmanızda fayda var.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00)
Loading...