Polinomlar – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik polinomlar konu anlatımı ve soru çözümü

Belirli sayıda bağımsız değişken ile birlikte sabit katsayıların olduğu ifadelere polinom adı verilir. Fonksiyonlar ile çok benzer özelliklerinin olduğunu söyleyebileceğimiz bu konu, matematik açısından oldukça önemlidir. Şu an için ilk oturumda mı yoksa ikinci oturumda mı sorulsun şeklinde tartışmaların yaşandığı ve bize kalırsa AYT’de sorulmasının mantıklı olduğu ünite için biz yine de sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Bu hususta ilk olarak tyt matematik polinomlar konu anlatımı açısından bize yardımcı olacak kaynakları inceleyeceğiz.

Daha önce çok fazla karşılaşmadığımızdan ilk öğrendiğinizde kafanızın karışabileceği ünite hakkında konu anlatımı tamamlandıktan sonra sırada tyt matematik polinomlar soru çözümü videosu olacak. Kümeler, fonksiyonlar gibi konuların aksine çok fazla soru tipine sahip olmayan bu içerikte, genel çözümleri kavradıktan sonra gerisi çok rahat gelecek.

Geçtiğimiz senelerde çıkan sorulara baktığımızda YGS ile TYT arasında ciddi bir fark olduğunu görebiliyoruz. Bu açıdan değerlendirdiğimizde net bilgi vermemizin mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Fakat mantığını kavradığınızda işinizi garantiye almış olacaksınız.

Polinomlar Konu Anlatımı Videosu

Teorik bilgi ile soruları rahatça çözebileceğiniz bu konuda özellikle ders anlatımına önem veriyoruz. Polinomlar konu anlatımı videosu açısından size sunacağımız https://www.youtube.com/watch?v=wnKc5AzeFLQ&list=PLIBjFaUoJJ93_ufO4qWAsm7AUR5oXXaoD video serisi, dersi anlamanızda çok büyük bir katkı sağlayacak. Hocalara Geldik isimli çok bilinen bir youtube kanalı tarafından oluşturulan ve yaklaşık bir saate yakın anlatımı bulunan içerik 5 videoya ayrılmış durumda.

  Oran Orantı - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Birkaç yıldır yayında olmasından dolayı şu ana kadar 2 milyondan fazla öğrenci tarafından izlenen ve yüksek memnuniyet oranına sahip olan bu içerikten sonra kısa soru çözümleri yaparak işi tamamlayın.

Polinomlar Soru Çözümü Videosu

Konu anlatımı ile ilgili videoları izledikten sonra pekiştirme işleminde sıra polinomlar soru çözümü videosuna geldi. Bu konuda oldukça hassas davranarak, minimum sürede maksimum verim ve çeşitlilik sağlayan içeriği paylaşmaya çalıştık. Sosyal medya ve video paylaşım servislerinde çok fazla içerik olmasına rağmen bunların sadece bazıları kaliteli. Çetin Hoca Akademi kanalının yayınladığı ve birkaç videodan oluşan serinin ilk içeriğine yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Yazımızın ilk kısmında belirttiğimiz üzere henüz TYT’de mi yoksa AYT’de mi çıkacağı konusunda net bir bilgi veremiyoruz fakat diğer detaylar ve yks matematik müfredatı hakkında bilgi edinmek için detaylı sayfamıza ulaşabilirsiniz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 5,00)
Loading...
  1. Söylediklerinizi harfiyen yerine getirdim. İlk olarak konu anlatımı videosunu ardından da soru çözümünü izledim ve soru bankasından soru çözerken çok fazla anladığımı düşündüm. Teşekkürler önerileriniz için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir