Özel Yurtlar ve Kredili Yurtlar

Üniversite sınavı sonrasında tatlı bir heyecan ile puanlarınızın açıklanmasını bekleyecek, sonra tercih yapacak, ve tercih sonuçlarına göre kazandığınız üniversite belli olacak. Sonra karşılaşacağınız problem nerede kalacağınız konusunda olacak. Özel yurt mu? Yoksa Kredili Yurtlar Kurumu mu ?

Özel Yurtlar : Bir kişi yada ortaklar tarafından kurulan , öğrenci konaklaması sağlanması için kar amaçlı kurulmuş otel konseptinde öğrencilere barınacak alan sağlayan yerlerdir. Oda tiplerine göre ranzalı ve bazalı konaklama imkanı sunan Özel Yurtlar , bu odalarda odaya özel banyo ve tuvaleti bulunan yada ortak kullanım banyo ve tuvalet bulunan tipleriyle ön plana çıkarlar. Özel yurtlarda yemek ve kahvaltı hizmeti seçenekli olarak sunulmakta, bu maaliyetler genelde yurt fiyatına yansıtılmaktadır. Bazı özel öğrenci yurtları okula servis imkanları da sunmaktadırlar. Özel öğrenci yurtlarında spor salonu, çamaşır yıkama ve kurutma odası, etüd odaları ve sosyal amaçlı kullanılan alanlar bulunmaktadır. Özel yurt fiyatları , yurtların konumuna göre değişmekle beraber sunduğu imkanlar da fiyata etki etmektedir.

Kredili Yurtlar Kurumu : Devlet bünyesinde öğrencilere barınma hizmeti veren kuruluşlardır. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yönetilen ve her il , ilçede üniversite ve fakültelere yakın şekilde bulunan öğrenci barınma alanlarıdır. Kredili yurtlar kurumu öğrenci yurtlarına kendi kafanıza göre gidip kayıt olamazsınız. Üniversite eğitim yılı başladıktan bir süre sonra Bakanlık Kredili yurtlar kurumu sayfasından başvuru sayfalarını yayına açmakta, ve belli bir süre içerisinde başvuru yapmak zorunda kalmaktasınız. Çeşitli kriterler göz önüne alınarak kısıtlı sayıda öğrenci Kredili yurtlar kurumu öğrenci yurtlarında kalma imkanına sahip olmaktadır. Kar amacı gütmeyen
kuruluşlardır. Barınma ücretleri özel öğrenci yurtlarının çok çok altındadır.

  Üniversitede Sağlık Bölümlerine İlgi Bu Yıl Artacak

Özel Yurtlara Nasıl Kayıt Olabilirim ?

Öncelikle öğrenim göreceğiniz üniversiteye yakın öğrenci yurtlarına göz atmalısınız. Yurtlarda kalan öğrencilerin yorumlarına ve fikirlerine de göz atarsanız, yurt tercihi yapmanız konusunda kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olacaktır. Özel yurtlara , özel öğrenci yurtlarının tanıtımını yapan www.yurtlarburada.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kız Öğrenci Yurtları ve Erkek Öğrenci Yurtları ayrı ayrı sıralanan Özel Yurt Rehberi hizmeti veren yurtlarburada.com sitesi , televizyon haber kanallarında öğrencilere yurt bulma konusunda referans gösterilmiş , ödüllü bir yurt tanıtım sitesidir.

İstanbul Kız Öğrenci Yurtları ve Fiyatları

yurtlarburada.com sitesine girdiğinizde , akıllı yurt arama filitrelerini yada kısa yolları kullanarak İstanbul kız yurtları sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada bulunan bir çok kız öğrenci yurdu ile iletişim kurarak İstanbulda bulunan kız öğrenci yurtlarının fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

https://www.yurtlarburada.com/istanbul-kiz-ogrenci-yurtlari

İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları ve Fiyatları

İstanbul erkek öğrenci yurtlarını detaylı incelemek ve istanbulda öğrenci yurdu fiyatlarını öğrenmek için yurtlarburada.com sitesinde İstanbul erkek yurtları sayfasını ziyaret etmelisiniz. Burada bulunan basit kullanımlı formları kullanarak yurt sahiplerine ulaşarak yurt fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

  Rulo Yanmaz Sünger

https://www.yurtlarburada.com/istanbul-ozel-erkek-ogrenci-yurtlari/

Ankara Kız Öğrenci Yurtları ve Fiyatları

Ankara’da bulunan en iyi kız öğrenci yurtları ile iletişim kurmak için yurtlarburada.com sitesinin Ankara Kız Yurtları Sayfasına giderek yurt özelliklerini ve barınma şartlarını öğrenebilir ve Ankara’da bulunan kız öğrenci yurtlarının fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

https://www.yurtlarburada.com/ankara-ozel-kiz-ogrenci-yurtlari

Ankara Erkek Öğrenci Yurtları ve Fiyatları

Ankara erkek öğrenci yurtlarını detaylı incelemek ve Ankarada öğrenci yurdu fiyatlarını öğrenmek için yurtlarburada.com sitesinde Ankara erkek yurtları sayfasını ziyaret etmelisiniz. Bu sayfada bulunan Ankaranın en iyi erkek öğrenci yurtlarının imlanlarını inceleyip daha rahat karar verebilirsiniz.

https://www.yurtlarburada.com/ankara-ozel-erkek-ogrenci-yurtlari

İzmir Kız Öğrenci Yurtları ve Fiyatları

Bornova ve Buca ilçelerinde yoğunlukla özel kız öğrenci yurtlarına ulaşabilirsiniz. Bornova’da Ege Üniversitesi, Buca’da Dokuz Eylül Üniversitesi bölgelerinde bulunan kız öğrenci yurtlarını görebilir , İzmir Kız yurtları fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.En iyi İzmir Kız Yurtları aşağıdaki linkte yer almaktadır.

https://www.yurtlarburada.com/izmir-ozel-kiz-ogrenci-yurtlari

İzmir Erkek Öğrenci Yurtları ve Fiyatları

Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi bölgelerinde bulunan erkek öğrenci yurtlarına ulaşmanız en kolay yolu aşağıdaki adrese tıklayarak yurt detaylarını incelemekten geçer. Yurt fiyatları ve İzmir erkek yurtları imkanları için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

  Türk Telekom Güncel Müşteri Hizmetleri Numarası

https://www.yurtlarburada.com/izmir-ozel-erkek-ogrenci-yurtlari