Osmanlı Devletinde Arayış Yılları – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

YKS Tarih Osmanlı Devletinde Arayış Yılları Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Osmanlı Devleti’nin zirveye ulaştığı, dünyanın en büyük gücü haline geldiği yıllar yavaş yavaş geride kalmış ve gerilemeye doğru adım atılıyordu. Duruma sebebiyet veren çok fazla olay yaşansa da bunların hepsini tek bir ünitede işlemekteyiz. YKS Tarih Osmanlı Devletinde Arayış Yılları konu anlatımı hususunda size yardımcı olacak kaynakları ve YKS Tarih Osmanlı Devletinde Arayış Yılları soru çözümü videosunu detaylı şekilde anlatarak, sizlere sunduk.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Kazanılan topraklar ve bir anda çok fazla ulusu bir araya toplamasından dolayı Osmanlı Devleti’nde yavaş yavaş iç karışıklıklar meydana gelmeye başladı. Bununla birlikte Coğrafi Keşiflerin ekonomik sonuçları imparatorluğu etkiliyordu. Bilimde, sanatta ve çağın gereksinimlerini karşılamada geri kalan devlet bu konuda çaba harcasa da hem iç hem de dış tehditlerden dolayı çok fazla zaman bulamaz haldeydi.

Ünitede genel hatları ile bu konuları işleyeceğiz. İlk olarak duraklama döneminin sebeplerini ve bunun doğurduğu sonuçlara bakacağız. Ardından oluşan isyanlar ve bu isyanların sonuçlarına değineceğiz. Merkezi ve Celali olarak ikiye ayrılan bu isyanların beraberinde getirdiklerini de detaylı olarak göreceğiz. Ayrıca Osmanlı’nın o dönemki devletlerle olan ilişkilerine de göz gezdirmeniz gerekecek.

  Atatürk İlkeleri - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Osmanlı Devletinde Arayış Yılları tarih dersinin müfredatında yer alsa da genellikle üstünde durulmayan, üstün körü bilgiler ile geçilen bir ünitedir. Bu yüzden sınavlarda da çok fazla karşımıza çıkmamaktadır. Hatta geçtiğimiz 4 yıla baktığımızda tek bir sorunun dahi gelmemesi bunu kanıtlar nitelikte. Fakat işinizi garantiye almanız ve soru kaçırmamanız adına bu derse genel hatları ile çalışmanızı öneriyoruz.

Osmanlı Devletinde Arayış Yılları Konu Anlatımlı Video

17. yüzyılı kapsayan YKS Tarih Osmanlı Devletinde Arayış Yılları Konu anlatımı için sizlere Kampüs kanalı tarafından yayınlanan ve bize göre oldukça yeterli bir videoyu önermekteyiz. 40 dakikalık içerikte müfredata uygun olacak şekilde sizlere aktarım yapılmıştır. Henüz çalışmaya yeni başlayanların bile rahatlıkla kavrayabileceği türden anlatımın olduğunu söylemekte fayda var. Yakın zamanda yayınlanan içeriği imkanınız var ise 2 kere izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Osmanlı Devletinde Arayış Yılları Soru Çözümlü Video

Zamanınızla bağlantılı olarak iki kere konu anlatım videosunu izlemişseniz şimdi soru çözümüne geçebilirsiniz. Çok fazla karşımıza çıkmasa bile belirli başlı soru tiplerinin olmasından dolayı bu kaynak net şekilde işinize yarayacak. Hocalara Geldik tarafından yayınlanan ve Çözüm yayınlarının 3D serisi baz alınarak oluşturulan YKS Tarih Osmanlı Devletinde Arayış Yılları soru çözümü videosu sizin için yeterlidir.

  En Uzun Yüzyıl - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Yukarıdaki iki kaynağı da hallettikten sonra YKS Tarih Konu Dağılımı ‘na dikkat ederek diğer ünitelere geçiş yapabilirsiniz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir