Ondalıklı Sayılar – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik ondalıklı sayılar konu anlatımı ve soru çözümü

Müfredatta yer alan fakat sınavda çok fazla direkt olarak sorulmayan tyt matematik ondalıklı sayılar konu anlatımı ile ilgili sizlerle kaynak paylaşımı yapacağız. Günümüzde internet üzerinden ücretli / ücretsiz pek çok eğitim serisi bulunuyor. Biz bunlar arasında gerekli araştırmaları yaparak sizin için en iyi ücretsiz tyt matematik ondalıklı sayılar soru çözümü videolarını sunuyoruz.

Kesir olarak da karşımıza çıkacak ondalıklı sayılar, hayatımızın her anında karşımıza gelebiliyor. Örneğin bir ürün satın alacağımız zaman 3.99 TL yazmakta. Bu değer bile konunun kendisini içeriyor. Bu yüzden dersi doğru bir şekilde öğrenip pratik yaparak hem gündelik hayatınızda hem de sınavda daha iyi netler yapabilmek için faydalanabilirsiniz.

Genel olarak toplama çıkarma, çarpma, bölme, devirli olarak bölümlere ayrılan konu oldukça basit ve bir iki saatte tam olarak kavrayabileceğiniz düzeydedir. Fakat kolay ve ince detayları olduğu için dikkatli olmanızda fayda var.

Ondalıklı Sayılar Konu Anlatımı Videosu

İlk olarak dersi iyi bir şekilde öğrenmeli ve sizlere sunulan örnekler ile kavramalısınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ince bir iki detayı bulunuyor ve bunları anladığınız zaman geri kalanı halletmeniz basitleşiyor. Sizlere ondalıklı sayılar konu anlatımı videosu için seçtiğimiz içeriği paylaşıyoruz. Kampüs ismi ile bildiğimiz youtube kanalı tarafından paylaşılan ve şu ana kadar 300 bine yakın kişi tarafından izlenen içerikte tüm detaylar yarım saat kadarlık bir sürede aktarılmaktadır. Ayrıca örneklerle pekiştirmeniz mümkün.

  Fonksiyonlar - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Ondalıklı Sayılar Soru Çözümü Videosu

Sadece ders içeriğini öğrenmeniz sınav için yeterli olmayacaktır. Bunun dışında farklı soru tipleri görmeniz, bunlar üzerinde pratik yapmanız sınavda soru çıktığında daha hızlı ve doğru yapmanızı sağlayacaktır. Sizlere Şenol Hoca imzası taşıyan yeni nesil sorular başlığında bir video sunuyoruz. Ondalıklı sayılar soru çözümü videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Yukarıda bulunan iki adet içerik özenli bir çalışma ile 1.30 saatte tamamlanır (durdurup soruları çözerek vs.) Bundan sonra yaklaşık 4-5 saatlik test çözümü ve yapılamayanların ertesi gün öğrenilmesi ile konuyu tamamen kapatabilirsiniz. Çekinmenize, korkmanıza gerek olmayan bir başlıktır.

Her sene olmasa da son 6 senede 3 kere üniversite sınavında karşımıza gelen bu konu dışında diğer tyt matematik sorularını öğrenmek için içeriğimize ulaşmanızı tavsiye ederiz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir