Moda Yönetimi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Moda Yönetimi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Moda Yönetimi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Moda Yönetimi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Moda Yönetimi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Moda Yönetimi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise SİNOP ÜNİVERSİTESİ takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Moda Yönetimi taban puanları adına ortalama 170 – 250 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon – 1 milyon 700 bin  sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Moda Yönetimi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Moda Yönetimi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİModa YönetimiTYT40OluşmadıOluşmadı
SİNOP ÜNİVERSİTESİModa YönetimiTYT20OluşmadıOluşmadı
  Çevre Sağlığı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)