Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi taban puanları adına ortalama 200 – 210 TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama 1 milyon 400 bin – 1 milyon 500 bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Biyoloji Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)Meyve ve Sebze İşleme TeknolojisiTYT65208,591441442450
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)Meyve ve Sebze İşleme TeknolojisiTYT25OluşmadıOluşmadı