Matematik – Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Matematik - Bilgisayar Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Matematik – Bilgisayar Bilimleri taban puanları 2019 güncel değerler tablosu ile Matematik – Bilgisayar Bilimleri başarı sıralaması 2020 sonuçlarını incelemeniz mümkün. Sizler için YÖKATLAS tarafından yayınlanan verileri bir liste halinde sunuyoruz. Bu sayede Matematik-Bilgisayar Bilimleri bölümü için üniversite bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Matematik – Bilgisayar Bilimleri taban puanları 2020 ‘de ilk dikkatimizi çeken konu kuşkusuz üniversiteler. NECMETTİN ERBAKAN Ü. (KONYA) listede en üstte kendine yer bulmuş durumda. Fakat bunun dışında farklı bir üniversite bulunmamaktadır. Dilerseniz direkt Matematik – Bilgisayar bölümü ile ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

240 – 250 arasında bir taban puanı skalasına sahip olan bölümde, Matematik – Bilgisayar Bilimleri başarı sıralaması 2019 için ise ortalama 330 bin – 340 bin arasında bir sonuç elde etmeniz gerekiyor. Tabi bu konuda aşağıda yer alan Matematik-Bilgisayar Bilimleri taban puanları tablosunu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sayısal puan türünde alım yapan bölüm için Matematik – Bilgisayar Bilimleri başarı sıralaması listesini detaylı şekilde incelerken kontenjan – eğitim türü gibi bilgilere de ayrıca bakmanızı öneririz.

  Bahçe Tarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
NECMETTİN ERBAKAN Ü. (KONYA)Matematik-Bilgisayar BilimleriMFÖrgün50241,05486331553