Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Malzeme Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Malzeme Mühendisliği taban puanları 2019 güncel değerler tablosu ile Malzeme Mühendisliği başarı sıralaması 2020 sonuçlarını incelemeniz mümkün. Sizler için YÖKATLAS tarafından yayınlanan verileri bir liste halinde sunuyoruz. Bu sayede Malzeme Mühendisliği bölümü için üniversite bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Malzeme Mühendisliği taban puanları 2020 ‘de ilk dikkatimizi çeken konu kuşkusuz üniversiteler. ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Ü. listede en üstte kendine yer bulmuş durumda. Ardından ise maalesef farklı bir üniversite bulunmamaktadır. Fakat bölüm isminden kaynaklı olarak düşünebilirsiniz bu sorunu. Dilerseniz malzeme ve metalurji, malzeme bilimi gibi bölüm isimlerini arayarak alternatif üniversiteleri bulabilirsiniz.

Malzeme Mühendisliği başarı sıralaması 2019 için bir sonuç ortaya koyamıyoruz. Bunun nedeni Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin geçtiğimiz sene 20 olan kontenjanının dolmaması sebebi ile lisans programının aktif edilememesidir. Tabi bu konuda aşağıda yer alan Malzeme Mühendisliği taban puanları tablosunu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sayısal puan türünde alım yapan bölüm için Malzeme Mühendisliği başarı sıralaması listesini detaylı şekilde incelerken kontenjan – eğitim türü gibi bilgilere de ayrıca bakmanızı öneririz.

  Endüstri Ürünleri Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ Ü.Malzeme Mühendisliği (İngilizce)MFÖrgün20DolmadıDolmadı