Malatya’da Özel Okul Tercihi: Çamlıca Koleji

Eğitim sisteminin ülkemizde her geçen gün gelişmesi ile birlikte okullarda çeşitlilikler ve farklı eğitim modelleri de hayata geçiyor. Bu da beraberinde doğru okul tercihi yapmamızı daha zor hala getiriyor. Böyle bir ortamda ise doğru karar mekanizması genel olarak özel okulları, kolejleri işaretliyor. Ülkemizde her ne kadar eğitim devlet okullarında ücretsiz olarak gerçekleşse de; güncel eğitim teknolojilerine ulaşma; güncel eğitim sistemlerini kullanma konusunda özel okullar bir kaç adım daha önde oluyor.

Ülkemizin önemli şehirlerinin başında gelen Malatya ise, özellikle büyüme ve ekonomik atılımları ile son yılların önde gelen merkezlerinden biri konumunda. Bu da beraberinde eğitime yansıyor ve eğitim endüstrisi Malatya için oldukça önemli bir hal alıyor. Bu hususta Malatya’da özel okul tercihi konusunda ise ilk tercih deneyimli kadrosu ile Çamlıca Koleji’ni ön plana çıkartıyor.

Faaliyet gösterdiği eğitim birimleri ile ayrıcalıklı eğitimi öğrenciler ile buluşturan Çamlıca Koleji, Anaokulu, İlkokulu, Fen ve Anadolu Lisesi ile birlikte öğrencinin tüm eğitim hayatında önemli bir görev üstlenmekte. Malatya özel okul konusunda arayışta olan velilerin öncelik verdiği bu kolej, eğitim kalitesi ile eğitim sistemine yeni bir soluk getirmeyi başarıyor.

Çamlıca Koleji’nde Eğitim

Eğitim, öğretim sadece deneyimli hocalar ve kadro ile ön plana çıkmaz. Bunun yanında destekleyici materyaller, teknolojiler ve imkanların da oluşması gerekir. Çamlıca Koleji bu hususa ciddi düzeyde önem göstererek bir teknoloji okulu olmayı başarmış durumda. İnteraktif akıllı tahtalar ile desteklenen sınıflar, laboratuvar sınıfları, velilerle iletişimdeki güçlü altyapıları ve birçok önemli hususu ile öğrencinin tüm ihtiyaçlarına, gelişimine cevap vermeyi başarıyor.

İlkokul, ortaokul ve lise safhalarının tamamında farklı kulüpleri ile öğrencilerin ilgi alanlarına göre kulüp yapıları oluşturan Çamlıca Koleji, bu sosyal aktiviteleri bir de akademik başarılar ile birleştiriyor. Malatya kolejleri arasında en yoğun başarıya sahip olan özel okulda lgs’den yks’ye tüm sınavlarda ciddi başarılar mevcut. Bu başarılar bir de sportif alanda da kendini gösterince; öğrenciler için bir başarı yuvası haline geliyor.

Eğer siz de çocuğunuzun doğru bir eğitim modeli ile tanışması, geleceği emin eller ile hazırlanmasını istiyorsanız; yolunuz Çamlıca Koleji’nden geçecektir. Detaylı bilgi için okulun sitesini ziyaret edebilir, iletişim yolları üzerinden irtibata geçebilirsiniz.