Köklü Sayılar – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik köklü sayılar konu anlatımı ve soru çözümü

İlköğretim yıllarından beri hayatımızda olan ve matematiğin vazgeçilmezleri arasında yer alan bir ünite ile ilgili özellikle YKS ‘ye hazırlananlara yardımcı olmaya çalışacağız. TYT Matematik köklü sayılar konu anlatımı iyi bir net çıkarmak isteyen veya dersle alakası olmayıp en azından birkaç soru yapmaya çalışayım diyenler için olmazsa olmazlardan. TYT Matematik köklü sayılar soru çözümü ile rahatlıkla pekiştireceğiniz bu ünite ile ortalama 2-3 soruyu cepte sayabilirsiniz.

Birçok konuda kendine yer bulan ve matematik işlemlerinde en çok kullanılan ifadelerin başında gelen bu ünite özellikle ilk oturumda karşımıza geliyor. Geçtiğimiz yıllardaki dağılımları görmek için tyt matematik soruları konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz. Bu içeriğimizde hangi üniteden kaç adet sorunun geldiğini detaylı olarak paylaştık.

Şu an kaynak paylaşımında bulunacağımız başlık açısından düşündüğümüzde her sene muhakkak geldiğini görüyoruz. Son 7 senenin 5’inde ikişer kere sorulurken, diğer senelerde ise 1 veya 3 adet ile karşımıza çıkmış. Dolaylı yoldan ise en az 10 – 15 soruda karşılaşabileceğimizi söylemekte fayda var.

Köklü Sayılar Konu Anlatımı Videosu

Mantığa daha önce bahsettiklerimiz kadar direkt oturmadığından dolayı kavraması zor olan köklü sayılar için temeli sağlam oturtmakta fayda var. Özellikle karaköklü ifadeler daha rahat anlaşılsa da küp kök ve üzeri değerlerde ise işler değişebiliyor. İşaretlerin etkileri, kökten çıkma, üslü sayılarda kök kullanma gibi soru tipleri ile olduğunda ise işimiz bir nebze daha zorlaşıyor. Fakat sizlere sunduğumuz Kampüs youtube kanalı tarafından paylaşılan köklü sayılar konu anlatımı videosunu detaylı şekilde takip ederseniz bu zorluğu atlatabilirsiniz. Birçok kaynağı detaylı inceledik ve sizler için en doğru olanını bulmaya çalıştık. 40 dakikada anlatım olarak üniteyi bitirebilirsiniz.

  Permütasyon & Kombinasyon - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Köklü Sayılar Soru Çözümü Videosu

TYT Matematik ve soru çözümü denilince genellikle Şenol Hoca imzalı içerikler bir adım önde oluyor. En önemli soru tipleri ve pratik çözümleri konusunda yaptığı anlatımlar ile ekibimizden tam not alan Şenol Hoca’yı köklü sayılar soru çözümü videosu için de paylaşmak istiyoruz. İçeriğimizi oluşturduğumuz tarihten iki ay kadar önce yayınlanan ve TYT güncel müfredatına uygun olan bu içerik 1 saat 18 dakikalık süreye sahip. Sınavlarda karşınıza gelebilecek soru tiplerini muhakkak göreceksiniz. Fakat işi sağlama almanız ve soru kaçırmamanız adına test kitaplarınızdan da çalışmanız sizin için çok büyük bir artı olacaktır.

Eğer konu ile alakalı kafanızda soru işaretleri var ise bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ekibimiz sizlere en doğru geri dönüşleri sağlayacaktır.