Kazak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Kazak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Kazak Dili ve Edebiyatı taban puanları 2019 verileri ışığında oluşturulan Kazak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2020 sayfasında YÖK ATLAS tarafından yayınlanan resmi değerlere ulaşabilirsiniz. Kazak Dili ve Edebiyatı bölümü için üniversiteleri, kontenjanlarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Kazak Dili ve Edebiyatı taban puanları 2020 ‘de ilk olarak üniversite detaylarına bakalım. Listenin en başında HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK Ü. ‘yi görüyoruz. Bu uluslararası çapta faaliyet gösteren okul dışında ilgili bölüm için lisans programı aktif eden farklı bir üniversite bulunmamaktadır.

Sözel (TS – SÖZ) puan türü ile alımların yapıldığı bölüm için Kazak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2019 ‘da ortalama yapmanız gereken puanlara ve sıralamalara bakalım. 240 – 250 arası bir puan alarak yerleşebiliyorsunuz. Ayrıca sıralamanızın 59 bin – 60 bin arasında olması yeterli. Kazak Dili ve Edebiyatı taban puanları konusunda devlet – vakıf üniversitesi dağılımlarını da inceleyin.

Aşağıdaki tabloda detaylı şekilde Kazak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması verileri yer almaktadır. Sorularınızı yorum bölümünden bize ve ziyaretçilere sorabilirsiniz.

  Rekreasyon Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK Ü.Kazak Dili ve Edebiyatı (Ücretli)TSÖrgün5249,02933591567