Karmaşık Sayılar – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt matematik karmaşık sayılar konu anlatımı ve soru çözümü

İlk defa görenler için kafa karıştırıcı olsa da dikkatli çalışılınca rahatlıkla kavranacak bir konu ile devam ediyoruz. TYT Matematik karmaşık sayılar konu anlatımı, sınavda iyi sonuçlar almayı düşünenler için kesinlikle takip edilmesi ve üstünde durulması gereken bir ders. Alan Yeterlilik Testi’nde de kendine yer bulan ve henüz müfredatta hangi sınava dahil edileceği konusunda netlik bulunmayan bu olay için kendinizi garantiye almayı öneriyoruz.

Anlaşılması zor fakat imkansız olmayan ve geçtiğimiz senelerde sınav başına ortalama 2-3 adet soru ile karşımıza çıkan bu konuyu iyi şekilde anlamanın en önemli noktalarından birisi bol bol soru çözmek ve en başında çözümlü sorularla başlamak. Bunun için de tyt matematik karmaşık sayılar soru çözümü ile ilgili de kaynak paylaşımı yapmaya çalıştık.

Normal sayı sistemlerinin aksine, sanal bir sistem olmasından dolayı ilk defa karşılaşacağınız bu olayın mantığını anlatmak adına ufak bir örnek verelim. Köklü ifadelerde, kökün içindeki değer her zaman 0’dan büyük olmalı. Aksi takdirde reel sayı olmayacaktır. İşte eğer kökün içindeki değer negatifse karmaşık sayılar devreye giriyor. Temelde göreceğiniz karakter ise “i” olmakta. i kare, i küp, -i gibi birçok değer mevcut olacak.

  Mutlak Değer - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Karmaşık Sayılar Konu Anlatımı Videosu

Lise yıllarınızda çok fazla ders çalışmamış ve içerikler hakkında haberiniz yoksa, karmaşık sayılar konu anlatımı size biraz zorlu gelebilir. Farklı, değişik bir ünite olmasından dolayı konu anlatımına önem vermeniz gerekiyor. Biz de temelden en iyi şekilde aktaran bir video bulmaya çalıştık. Özet maiyetinde ve genel olarak anlatılan bir videonun yanı sıra, en ince ayrıntısına kadar örneklerle birlikte sunulan 2 farklı kaynak paylaşacağız.

Şenol Hoca tarafından yayınlanan video yaklaşık 48 dakika sürmekte ve şu ana kadar 132 bin kişi tarafından izlenmiş durumda. Bunun yanı sıra 5 parçaya ayrılmış şekilde birkaç saat süren https://www.youtube.com/watch?v=Mkl7UZ1JnVY&list=PLIBjFaUoJJ91Q51YDiOjEPbqDE8LASfbp Hocalara Geldik playlistini de izlemenizi tavsiye ederiz.

Karmaşık Sayılar Soru Çözümü Videosu

Ders ile ilgili detayları öğrendikten sonra soru tiplerini öğrenmeniz ve nasıl çözüldüklerini anlamanız gerekir. Karmaşık sayılar soru çözümü olarak Ceyhun Hoca tarafından çözülen ve 24 adet MEB kazanım sorusuna sahip olan videoyu önermekteyiz. 48 dakikada pek çok önemli soru tipini kavramış olacaksınız. Videoyu tamamladıktan sonra öğrendiklerinizi soru bankasında test ederek pratiğe dökmeyi unutmayın. En az 4 adet soru bankasını bitirmeye özen gösterin.

  Ondalıklı Sayılar - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Özellikle matematik çalışmaya başlamadan önce hangi konuların bulunduğu ve bunların önem derecelerini iyi saptamanız gerekir. Örneğin, problemler her sene en az 6-7 soru olarak karşımıza geliyorken, temel kavramlar 1-2 tane geliyorsa; ilkine önem göstermeniz gerekir. Bu yüzden yks soru dağılımı içeriğimizi incelemenizi öneriyoruz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...
  1. Matematik dersimin en bela konusu, özellikle 10 ve 11. sınıfta bu üniteden çekmediğim çile kalmamıştı. Şimdi rahatlıkla çözebiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir