ISO 9001 Belgesi Neden Gereklidir?

https://yksdestek.com/iso-9001-belgesi-neden-gereklidir/

ISO 9001 belgesi son versiyonlarından biri olan ISO 9001:2015 belgesi firmaların uluslararası kalite kontrol sistemini benimsediğini gösteren ve üçüncü kişiler ile yetkili kuruluşlar tarafından denetime tabii tutulan bir belgedir. Bu belgeye sahip olan firmalar, kalite standartlarının gerekli gördüğü tüm maddeler ile koşulları karşıladığını ibraz etmektedir. Firmalar için zorunlu bir nitelik taşımamakla birlikte, ISO 9001:2015 belgesi markalaşma ve kurumsal prestijini artırmak isteyen her firma için gerekli olmaktadır. Kalite standartlarının uluslararası düzeyde korunması ve sağlanması daha fazla müşteri memnuniyeti ile daha fazla ürün satışını sağlamaktadır. Bu nedenle, her kurumsal firma gerekli koşullar altında ISO 9001 standartlarından birine sahip olmalıdır.

ISO 9001 Belgesi Nasıl Temin Edilir?

ISO 9001 belgesi kalite standartları hakkında danışmanlık yapan firmalar tarafından temin edilebilmektedir. Bu kuruluşlar arasında yer alan firmamız, öncelikle şirketlerin yapısını analiz ederek, büyük ya da küçük ölçekli olarak gerekli raporlamaları yapmaktadır. Bu analizler sonucunda firmaların temin etmesi gereken belgeler ve alması gereken eğitimler belirlenerek, uygun ISO 9001 belgesi firmalara gerekli denetimler sonucunda verilmektedir. Bu belgenin sağlanması için firmamız gibi alanında uzman bir kalite danışmanlık firmalarına başvurulmalıdır.

ISO 9001:2015 Belgesine Sahip Firmaların Artıları

ISO 9001:2015 belgesi ile firmalar, ürün ve hizmetlerinin kalitesini belgelemiş olurlar. Bu sayede hem daha kaliteli hizmet sunumu hem de daha özgüvenli bir firma yolunda ilerleyebilirler. Kalitesi belgelenen ürünler ile birlikte daha müşteri odaklı bir firma haline gelerek, markalaşma yolunda adım atarlar. Müşteri memnuniyeti olarak da belgenin artıları oldukça fazladır. Ürün kalitesi ve hizmeti konusunda süreklilik, beraberinde müşteri memnuniyetini de getirmektedir.

Detaylı bilgi için: https://www.kaizen.com.tr


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...