İslamiyet Öncesi Türk Tarihi – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Bir Türkiye Vatandaşı olarak kendi devletinin tarihi bilmek çok önemlidir. Bunun başlangıcı da müfredatta İslamiyet Öncesi Türk Tarihi ile olmaktadır. Türk ırkının doğduğu ve hükmettiği bu yıllarda pek çok devlet sahneye çıkmıyor. TYT Tarih İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Konu Anlatımı olarak sizlere en iyi kaynakları paylaştık. Bunun yanında TYT Tarih İslamiyet Öncesi Türk Tarihi soru çözümü ile de dersi pekiştirmenizi amaçladık.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Ünite kronolojisine baktığımızda ilk olarak ilk anayurt hakkında bilgiler göreceğiz. Orta Asya’ya hükmeden ve büyük bir coğrafyaya yayılan milletin bu alana nasıl yayıldığını ise ünitenin devamında yer vereceğiz. Dünya’ya ve Türk milletine büyük etkiler eden göçler ve sonuçlarına bakacağız. Ardından Asya Hun, Avrupa Hun ve beraberinde Kavimler Göçü’ne geçeceğiz.

Bu devirden sonra Göktürkler, Uygular, Kırgızlar, Akhunlar, Avarlar, Hazarlar diye devam ederek tüm boyları ve devletleri inceleyeceğiz. Tarihsel olayların ardından kültür ve sanat alanında yaşananlar, yerleşik hayata geçme aşamaları gibi detaylara gireceğiz.

  20. Yüzyılda Osmanlı Devleti - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Müfredatta yer alması ve bir vatandaş için önemli bir konu olmasından dolayı ünite her yıl en az bir soru olarak sınavda karşımıza çıkmakta. Son dört yılda herhangi bir fire vermeden bunu görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda da aynısının gerçekleşeceği çok yüksek bir oran.

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Konu Anlatımlı Video

Sınav değişikliğinin ders müfredatına etkisi yok denecek kadar azdır. Özellikle İslamiyet Öncesi Türk Tarihi konu anlatımında böyle bir farklılık söz konusu değildir. Bu yüzden biraz daha eski, YGS için hazırlanmış bir video paylaştık. Atlas Akademi tarafından sunulan ve 4 yıl önce yayınlanan video toplamda 1 saatten oluşuyor. Temel ve ciddi bir anlatımla başlığı rahatlıkla kavrayabilirsiniz. BİL IQ YGS Eğitim setinde yer alan içeriği izleyerek konuyu tamamen kavramanız mümkün.

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi Soru Çözümlü Video

Hocalara Geldik kanalının farklı konseptte yayınlanan videolarından birisi de İslamiyet Öncesi Türk Tarihi soru çözümüdür. Çözüm yayıncılık tarafından yayınlanan kitap üzerinden yapılan anlatımla ile birlikte konu anlatımının beraberinde dersi rahatlıkla pekiştirebilirsiniz.

  İkinci Dünya Savaşı - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Özellikle soru tiplerini görmeniz ve hangi kısımların daha ön plana çıktığını fark etmeniz açısından 13 dakikalık içeriği izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunu yaptıktan sonra ise test kitabınızı açarak gözünüz kapalı soru çözmeye başlayabilirsiniz.

TYT Tarih Soruları bakımından her sene muhakkak karşımıza çıkan bu ünite ile en azından 1 neti cebe atmanız mümkün. Diğer soru dağılımlarını görmek için genel konumuza bakmanızı öneririz.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir