İslam Tarihi ve Uygarlığı – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

TYT Tarih İslam Tarihi ve Uygarlığı Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi konusunun hemen ardından gelen ve kronolojik olarak devamı olan bir ünite ile devam ediyoruz. TYT Tarih müfredatında önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra her sene sınavda muhakkak karşımıza çıkmaktadır. TYT Tarih İslam Tarihi ve Uygarlığı Konu Anlatımı içeriğini iyi şekilde öğrenip devamında TYT Tarih İslam Tarihi ve Uygarlığı soru çözümünü yaparak ünite için gerekenlerin %50’sini bitirmiş olacaksınız. Geri kalan %50 ise bol bol soru çözmek ve konu tekrarlarından ibaret.

YKS TARİH (TYT-AYT) TÜM KAYNAKLAR İÇİN TIKLAYIN ★

Derste yer alan başlıklara baktığımızda ilk olarak Hz. Muhammed Devri ile ilgileneceğiz. Bu devirde yaşanan olaylar, savaşlar, nedenleri ve sonuçları gibi detaylar üzerinde duracağız. Hicret, Bedir Savaşı, Uhud Savaşı ve Hendek savaşının detaylarını öğreneceğiz. Ardından Mekke’nin fethi ve yaşanan olaylara bakacağız.

Hz. Muhammed devrinin ardından 4 Halife dönemine geçeceksiniz ve her bir halife için yaşanan olayları kronolojik olarak öğreneceksiniz. 4 Halife’nin bittiği zaman diliminde ortaya çıkan Emeviler ve beraberindeki İslam devletleri hakkında tarihi olayları gördükten sonra üniteyi tamamlayacaksınız.

  Türk İnkılabı - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İslam Tarihi ve Uygarlığı Konu Anlatımlı Video

Temel Yeterlilik Testi müfredatının özellikle dokuzuncu sınıf safhasında uygun şekilde gösterildiği için sizlere 9. sınıf İslam Tarihi ve Uygarlığı konu anlatımı videosu paylaşıyoruz. Bu içerik İsabet Akademi isimli kanal tarafından (İsabet Yayınları)  yayınlanmış ve 3 yılda 21 bin kişi tarafından izlenmiştir. Fakat yayınlanma süresi – izlenme sayısına bakarak karar vermemekte fayda var, çünkü sınav için gereken anlatımı sizlere sunuyor.

İslam Tarihi ve Uygarlığı Soru Çözümlü Video

Ünite ile ilgili konu anlatımını tamamladıktan ve en az bir kere daha tekrar ettikten sonra İslam Tarihi ve Uygarlığı soru çözümü videosunu açabilirsiniz. Hocalara Geldik tarafından yayınlanan ve birkaç videodan oluşan soru çözümlerinde çıkabilecek birçok soru tipini görebilir bunun yanında ders tekrarı yaparak pratik kazanabilirsiniz.

Sizlere serinin ilk içeriğini sunduk, detaylara giderek diğerlerini de incelemeniz, izlemeniz mümkün.

TYT Tarih Soru Dağılımı başlığımızda verdiğimiz istatistikler çerçevesinde 2014 ile 2017 yılları arasındaki dört senede, birer soru olarak karşımıza gelen ünite; sınav değişikliği ile bir nebze daha ön planda olabilir. Bu hususta net kaçırmamak adına üstünde durmanızı öneriyoruz.

  İslamiyet Öncesi Türk Tarihi - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İçindekiler


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir