Isı, Sıcaklık ve Genleşme – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt fizik ısı sıcaklık ve genleşme konu anlatımı ve soru çözümü

Fizik dersinin en önemli konu başlıklarından birisi olan ve her sene en az 2 soru olacak şekilde karşımıza çıkan Isı, Sıcaklık ve Genleşme için bir içerik hazırladık ve sizlere en iyi anlatımları yapacak kaynakları bulduk. Tabi sizlere sunacağımız TYT Fizik Isı Sıcaklık ve Genleşme konu anlatımı ve soru çözümü videolarının yanı sıra sizin de ekstra yapmanız gerekmekte. Aksi takdirde yeterli verimi alamaz ve sınav günü de yanlışlar yaparsınız.

Geçtiğimiz senelerde üniversiteye giriş için kullanılan sınav sisteminin ilk aşaması olan YGS’nin yanı sıra LYS’de de karşımıza çıkan ve önemlilik teşkil eden ünite ile onbinlerce kişinin önüne geçebilmeniz mümkün. Sadece ilk oturum için son 7 senenin altısında ikişer soru soruldu.

Sıcaklık bölümünde genel tanımlar ile beraber termometreler üzerine yoğunlaşacağız. 3 farklı termometre tipi arasında değişimleri, hesaplamaları göreceğiz. Bunun yanı sıra sıcaklık değişimleri de bir diğer ilgi alanımız olacak.

Isıl denge ve ısı alışverişi gibi olayların da olduğu TYT Fizik ısı sıcaklık ve genleşme konu anlatımında ısı iletimi ve yayılması büyük önem arz eder. Ünite de ayrıca hal değişimlerini de göreceksiniz.

  Elektrik ve Manyetizma - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Isı, Sıcaklık ve Genleşme Konu Anlatımlı Video

Ders, içeriği bakımından birden fazla alt başlığa sahip olmasından dolayı anlatımı da biraz uzundur. Ertan Sinan Şahin imzası taşıyan ve sizlere önerdiğimiz bu video ile yaklaşık 2 saatte olayı halletmiş olacaksınız.

TYT Fizik Isı Sıcaklık ve Genleşme konu anlatımı videosu 10 ay önce yayınlandı ve şimdiden 12 bin öğrenci tarafından izlendi. Sadece üniversite sınavına hazırlık için değil ayrıca lise sınavlarınızda da kullanabilirsiniz.

Isı Sıcaklık ve Genleşme Soru Çözümlü Video

Hocalara Geldik özellikle Fizik müfredatı için harika soru çözümleri hazırlamış. Daha önceki başlıklarda da tavsiye etmiştim eğer incelemişseniz görmüşsünüzdür. TYT Fizik ısı sıcaklık ve genleşme soru çözümü için sunduğumuz video yaklaşık 20 dakika ve “Fizik XL” video serisinde yer almakta. 1 yıl önce yayınlanan ve 20 bin kişi tarafından izlenen içeriğe baktıktan sonra soru bankanızı açarak çözüme başlayabilirsiniz.

Ders çalışmaya başlamadan önce TYT Fizik Soru Dağılımı konumuzu incelemenizi ve diğer ünitelere de bakmanızı öneririz. Böylece kendiniz için güzel bir plan oluşturmanız mümkün.

  Optik - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Sınavlarınızda ve çalışmalarınızda başarılar.