İç ve Dış Kuvvetler – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

YKS Coğrafya İç ve Dış Kuvvetler Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Coğrafya dersine çalışanların en çok zorlandığı, anlamakta güçlük çektiği bir konu ile karşınızdayız. Orta okul yıllarında çok fazla karşılaşılmadığı için liseye geçildiğinde tam anlaşılmayan ve genellikle öğrencilerin düşük notlar almasına sebebiyet veren üniteyi en iyi şekilde öğrenmeniz için çaba harcadık. YKS Coğrafya İç ve Dış Kuvvetler konu anlatımı kaynaklarımızı dikkatle takip etmenizi öneriyoruz. Arkasından da YKS Coğrafya İç ve Dış Kuvvetler soru çözümü videosunu izleyerek üniteyi tamamlayabilirsiniz.

Ders anlatımına baktığımızda ilk olarak yer kürenin yapısını öğrenmeyle başlıyoruz. Yer kabuğu ve bölümlerini detaylı olarak göreceğiz. Granitik, Bazaltik, Manto ve Çekirdek olarak dörde bölünen yer kabuğunu ince detaylarını kavradıktan sonra bu kabuğu oluşturan taşlara geçiş yapacağız. Ardından İç Kuvvetler ve son olarak Dış Kuvvetler hakkında alt başlıklara ulaşarak üniteyi tamamlamış olacağız.

Yerin Şekillenmesi veya İç – Dış Kuvvetler olarak da karşılaşabileceğimiz ünitenin geçtiğimiz senelerde çıktığı soru sayısına baktığımızda her sene ortalama 2-3 düzeyinde sorunun çıktığını görmekteyiz. Yeni düzenlenen sınav sistemi ile birlikte karşılaşacağımız soru sayısının bu ünite bazında 1-2 düzeyinde çıkacağını düşünmekteyiz.

  Harita Bilgisi - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İç ve Dış Kuvvetler Konu Anlatımlı Video

Resmi kurumlardan yapılan açıklamalar neticesinde yeni sınav sistemi Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın müfredatında özellikle Coğrafya bazında çok fazla değişiklik olmadığını gördük. İç ve Dış Kuvvetler konu anlatımı için de herhangi bir farklılık göz etmediğimiz için YGS için üretilmiş içeriği sizlere uygun bulduk. Tonguç Akademi tarafından yayınlanan 1 saatlik videoyu izledikten sonra soru çözümü içeriklerine geçebilirsiniz.

İç ve Dış Kuvvetler Soru Çözümlü Video

Limit Yayınları özellikle YGS sınavında çok fazla tercih edilen bir kaynak. Ahmet Burak Kargı tarafından, Limit Yayınları referans alınarak hazırlanmış İç ve Dış Kuvvetler soru çözümü videosunda sınav müfredatına, soru tiplerine uygun şekilde onlarca çözüme erişebilirsiniz. Uzman kişi tarafından çözüldüğü için rahatlıkla kavrayabileceğiniz soruların ardından test kitabınıza geçerek olayı halletmiş olacaksınız. Arada pratik yapmak için videoları tekrar etmenizde fayda var.

Konular için oluşturduğumuz sayfalarda istatistiksel veriler çok fazla vermiyoruz. Eğer YKS Coğrafya Soruları için detaylara ulaşmak isterseniz ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçindekiler

  Ortak Payda: Bölge - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir