Hindoloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Hindoloji taban puanları 2019 için güncel tablomuzu hazırlarken resmi verilerden faydalandık. Aşağıda yer alan Hindoloji başarı sıralaması 2020 için kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak istiyoruz. Hindoloji bölümü için ayrıca üniversite bazlı bilgi vermeye çalışacağız.

Hindoloji taban puanları 2020 ‘de öncelikle belirtmemiz gereken üniversitelerin Yabancı Dil (DİL) puan türü üzerinden alım yaptığıdır. ANKARA Ü. listede ilk sırada kendine yer bulmuş durumda. Listenin geri kalanına baktığımızda ise herhangi bir üniversite görememekteyiz. Hindoloji için tek alternatifiniz Ankara Üniversitesi’dir.

2019 – 2020 eğitim öğretim yılı için ortaya koyulan Hindoloji başarı sıralaması 2019 ‘da ortalama olarak almanız gereken puan ve sıralamanız tabloda bulunuyor. İlgili bölüm için geçtiğimiz sene yeterli katılım olmadığı için lisans programını aktif edemedi. Bu sebepten dolayı da başarı sıralaması veya taban puanı konusunda net bir veri elimizde bulunmamaktadır. Hindoloji başarı sıralamasının dışında kontenjan değerlerine de bakmayı unutmayın.

Hindoloji taban puanları aşağıda yer almaktadır. Detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
ANKARA Ü.HindolojiDILÖrgün30DolmadıDolmadı
  Sümeroloji Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)