Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralaması

Yeni yeni hayatımızda yer edinen mühendislik disiplini. Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları 2019 tablosunu sunduğumuz sayfamızda ayrıca Hidrojeoloji Mühendisliği başarı sıralaması 2020 değerlerini de aktaracağız. İlgili tabloda üniversiteler ile birlikte eğitim türü, kontenjan ve lisans programının aktif olup olmadığı bilgileri de yer alıyor.

Hidrojeoloji Mühendisliği, jeolojinin su ile ilgilenen kısmı olarak incelenebilir. Jeoloji Müh. konusunda sitemizde bir yazı yayınlamıştık. Onu okuyarak genel olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Hidrojeoloji ise genellikle su kaynakları, hidroterapi, jeotermal enerji üretimi konuları ile ilgilenmektedir. Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları 2020 için şu an YOKATLAS tarafından yayınlanan verileri sizlere sunuyoruz. Fakat herhangi bir güncelleme olursa Hidrojeoloji Mühendisliği başarı sıralaması tablosunu anında güncelleyeceğiz.

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
HACETTEPE Ü. (ANKARA)Hidrojeoloji MühendisliğiMFÖrgün45DolmadıDolmadı
  Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Günümzde sadece Hacettepe Üniversitesi’nde olmasına rağmen yeterli kontenjan dolmadığı için bölüm aktif edilemedi. Fakat bu sene lisans programının aktif olup olmayacağı ile ilgili net bilgi veremiyoruz. 45 kontenjana sahip üniversite için Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları da maalesef görüntülenemiyor. Fakat eğer program aktif edilirse Hidrojeoloji Mühendisliği başarı sıralamasını sizlere sunacağız.