Gündem Haberleri Sizlerle!

Dünyada ve ülke genelinde olup biten gelişmeleri anında öğrenmek ve bu gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız Superhaber.tv olarak sizleri son dakika gündem haberleri ile buluşturmaya devam ediyoruz. Ülkeden ve dünyadan son dakika haberlerine sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Haberlerimizi gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun diye anında yayınlıyor ve sizlere ulaştırıyoruz. Ekonomiyi ilgilendiren, dünyayı ilgilendiren haberlere sitemizden erişin! En güncel siyaset haberleri sizlerle buluşuyor, yüzbinlerce öğrencinin takip ettiği eğitim haberleri, sınav takvimleri, sınav tarihlerini anında sizlerle buluşturuyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını, alınan kararları ve en iyi haberleri Superhaber.tv’den takip edin. Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması ile birçok kişi hayatını kaybetti. COVID-19 virüsünün Türkiye’de de görülmesi ile çoğu kişi yaşamını yitirdi. Sağlık önemleri alınmaya devam edilirken, birçok iş yeri geçici olarak kapatıldı, marketlerin kaçta açılacağını, koronavirüs vaka sayılarını, Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamalarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını, sokağa çıkma yasağının kaçta başlayıp kaçta biteceğini, seyahat yasağının ne zaman başladığını ve ne zaman sona ereceğini sitemizden güncel ve anlık olarak ulaşabilirsiniz…

EĞİTİME DAİR EN GÜNCEL HABERLER!

Bir ülkenin temel yağı taşlarından biri de vermiş olduğu eğitimlerdir. Eğitime önem veren ülkeler, her açıdan gelişebilmekte ve üretebilmektedir. Türkiye, doktor, akademisyen, sağlık personeli, kamu personeli, avukat, gazeteci, kimyager, eczacı, millet vekili, sanatçı, ressam, öğretmen, eğitmen vb. gibi ülkeyi geliştirebilecek birçok kişiyi alanlarında yetiştirmeye devam ediyor. Üniversitelerin haznesinde barındırdığı, eğitim fakülteleri, iletişim fakülteleri, hukuk, mühendislik, mimarlık, güzel sanatlar, fen edebiyat fakülteleri gibi birçok alanda gelişmeye ve öğrenci yetiştirmeye devam ediliyor. Öğrenciler iyi bir bölümde okumak amacı ile üniversite sınavlarına büyük bir azimle hazırlanmaktadır. En güncel sınav haberlerini Superhaber.tv olarak sitemizden an be an takip edebilirsiniz.

YKS üniversiteye girişte YGS ve LYS yerine gelen Yükseköğretim Kurumları Sınavı olarak bilinen yeni sistemin adıdır. YKS sınavında çıkabilecek örnek soruları, sınav takvimini, sınavın ne zaman başlayacağını ve ne zaman sonuçlarının açıklanacağını Superhaber.tv’den takip edebilirsiniz. Eğitim kişilerin toplum yaşamında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları edinmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etmektir. Eğitimle alakalı haberler sıkça takip edilmektedir.

Sınav tarihleri açıklandığında, devlet tarafından sınav ile alakalı önemli açıklamalar olduğunda haberlerimizi güncel bir şekilde hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz. YKS sınavı 3 ayrı oturumdan oluşmaktadır. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), Oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT), Oturum ise Yabancı Dil Testi (YDT) olarak geçmektedir.

1.oturum olan TYT sınavına herkes girmek zorundadır. Bu oturumdan yeterli puan alanlar 2. ve 3. oturumlara girmeye hak kazanmaktadır. 2 yıllık ön lisans bölümleri TYT, 4 yıllık lisans bölümleri ise AYT, 4 yıllık dil bölümleri de YDT sınavı ile alım yapılmaktadır. YKS sınavına girmek için gerekli koşullar ise; Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunan öğrenciler, o sene ki eğitim ve öğretim yılının ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında okumakta olan öğrenciler, Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olan öğrenciler sınava girebilmektedir.

SİZİN İÇİN VARIZ!

Dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde sizlerin daha iyi hissetmesini sağlamak için, evde yapılabilecek keyifli aktiviteleri sizler için araştırıyor ve paylaşıyoruz. En güncel dizi ve filmleri, en bilgilendirici kitapları, en lezzetli yemek tariflerini, rüya tabirlerini, günlük burç yorumlarını, evde aile ile yapılabilecek keyifli aktiviteleri haber sitemizde bulabilirsiniz. Eğlenceye dair her şey Superhaber.tv’de sizlerle… Sizin için en güzel ve en pratik yemek tariflerini, iftar menülerini araştırıyoruz. Özel günlerde birçok kişi sevdiklerine hediye alır ve anlamlı ve duygulu mesajlar gönderir. Eğer ne nasıl bir hediye alacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz, sizin için özel günlere dair alınacak tüm hediye seçenekleri araştırıyor ve sizlerle paylaşıyoruz. Sevdiklerinize, Anneler Günü’nde, Babalar Günü’nde, Sevgililer Günü’nde, Öğretmenler Günü ve diğer tüm özel günlerde gönderebileceğiniz mesajları araştırıyoruz ve sitemizde paylaşıyoruz, uzun güzel sözleri, resimli mesajları, Cuma mesajlarını, sitemizden takip edin!