Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği taban puanları 2019 yazımızda YÖK ATLAS değerlerine göre Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği başarı sıralaması 2020 sonuçlarını aktaracağız. Güncel değerler ile birlikte Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümü üniversitelerini, kontenjan durumlarını vb. rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği başarı sıralaması 2019 için ilk olarak üniversiteleri analiz etmekte fayda var. Aşağıda da görüntüleyeceğiniz listenin ilk sırasında İSTANBUL TEKNİK Ü.  bulunmaktadır. Devlet üniversitesi konumunda olan bu okulun dışında farklı bir  üniversite bulunmamaktadır. Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği  taban puanları 2020 için aşağıdaki değerleri görüntüleyebilirsiniz.

Sayısal Ağırlıklı (SAY – MF) puan türünden alım yapan üniversitelerde Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği taban puanları incelendiğinde ortalama 355 – 360 arasında bir puana sahip olmanız gerekmektedir. Bunun başarı sıralaması olarak incelenmesinde ise 80 bin – 85 bin arasında bir sınav sıralamanız olmalı.

Sizler için sunduğumuz ve resmi verilerle oluşturulan Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği başarı sıralaması tablosu aşağıdadır. Bölüm veya üniversite için sormak istediğiniz soruları yorum alanından bize iletebilirsiniz.

  İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

ÜniversiteProgramPuan
Türü
Öğr.
Şekli
Kon
2018
Taban
Puanı
Başarı
Sıralaması
İSTANBUL TEKNİK Ü.Gemi ve Deniz Teknolojisi MühendisliğiMFÖrgün60358,1598684300