Fiziğin Doğası – Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

tyt fizik fiziğin doğası konu anlatımı ve soru çözümü

Sayısal öğrencilerinin baş belası olan fakat ilk oturumdan dolayı tüm üniversiteye hazırlanan öğrencileri ilgilendiren TYT Fizik dersinin ilk konusu ile karşınızdayız. Bu dersimizde sizlere TYT Fizik fiziğin doğası konu anlatımı ile ilgili kaynaklar sunacağız. Bunun yanı sıra fiziğin doğası soru çözümü ile üniteyi pekiştirmenizi sağlayacağız.

Oldukça temel fakat bir o kadar da sınavda çıkma ihtimali yüksek olan bu ders, son müfredat güncellemeleri ve sınav sistemindeki değişiklikler ile birlikte önem kazandı. Genel kültür bazlı ve temel nitelikte olmasından dolayı tercih edilebilir. Bu hususta tüm öğrencilerin özellikle Temel Yeterlilik Testi’nde net kaçırmamak adına iyi şekilde hazırlanması gerek.

İlk olarak Bilim nedir sorusuna cevap bulacağınız bu konu ile daha sonra fiziğe ve ne demek olduğuna, neye yaradığına değineceksiniz. Fiziğin alt dalları, ilgilendiği konular ve ilgilenmedikleri gibi alt başlıklara yer verilecek. Nitel – nicel gözlem gibi çok fazla karşılaşacağımız ve bilimde temel alınan konular da bulunuyor. Genel hatları ile incelediğimizde “Fizik” kelimesinin bilimsel açıklamalarını göreceksiniz.

  İş, Güç ve Enerji - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Fiziğin Doğası Konu Anlatımı Videosu

Ders Market isimli Youtube kanalı tarafından yaklaşık altı ay önce yayınlanan ve çok fazla göz önünde bulunmayan bir videoyu sizlere önermekteyiz. Eğer fiziğin doğası konu anlatımı açısından eksiğinizin olmasını istemiyorsanız bu içeriği kesinlikle izlemelisiniz. Yukarıda bahsettiğim alt başlıklara detaylı şekilde yer verilmekte. Fakat işin pratik yönüne gidildiği için bir kitaptan da pekiştirmenizde fayda olacaktır. Yaklaşık 24 dakikalık bir süreye sahip ve bunun neredeyse tamamı sizin için gerekli bilgiler içermekte.

Fiziğin Doğası Soru Çözümü Videosu

Konu anlatımı videosu ile ders içeriğini kavradıktan sonra sıra pekiştirmede. Bu aşamada tekrarlar ile birlikte bol soru çözmeniz gerekir. Soru tipleri aslında ilk defa gördüğünüzde şaşıracağınız cinsten değildir. Fakat tam olarak öğrenmeniz adına kesinlikle ilk olarak fiziğin doğası soru çözümü videosu izlemeli, ardından da test kitaplarınızdan bol bol soru çözmelisiniz. Bu hususta Hocalara Geldik kanalı tarafından paylaşılan 10 dakikalık videoyu önermekteyim.

Sizlere TYT Fizik Konuları açısından ilk içeriğimizi sunduk. Diğerleri için kategoriyi takip edebilir veya arama bölümünden ulaşabilirsiniz.

  Dalgalar - Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

İçindekiler