Evokul.net – Kesintisiz Eğitim

Türkiye’nin en yeni ve en güçlü Öğrenci ve Öğretmenin birleştiği platformlardan biri olan Evokul açıldı. Evokul üzerinden öğrenciler diledikleri gibi sorular sorabilir, bu sorulara verilen cevaplarla derslerinde fayda sağlayabilir. Bunun yanı sıra ders kitaplarını indirip ders kitaplarındaki soruların cevaplarına erişebilir.

Evokul ‘da Eğitim Haberleri okuyabilir en güncel eğitim gündemini takip edebilirsiniz. MEB tarafından yapıan duyurulardan tutunda birçok güncel bilgiye eğitim haberleri kategorisinden ulaşılabilir durumdadır.

Evokul’da tenefüs kategorisi var, bu kategori üzerinden öğrenciler diledikleri paylaşımları yaparak eğlenebiliyorlar. Şöyle düşünün ders çalışıyorsunuz ama bir yerde dinlenmeniz gerekiyor. İşte bu aşamada Tenefüs kategorisi devreye giriyor. Tabi paylaşımlar dikkatle denetleniyor olacak. Bunları da hesaba katmanız gerekecek.

Evokul’da iki farklı üyelik tipi bulunmaktadır. Bulardan biri öğrenci diğeri ise öğretmendir. Öğrenciler sitede Soru Sor bölümünde derslerle ilgili sorularını sorabilir ve bu sorularına cevap arayabilir. Öğretmenler ise sınıfların alt kategorilerinde diledikleri sunular, sorular ve birçok meteryale ulaşabilir.

Kolay kullanımı ile Evokul bunlarla sınırlı kalmıyor. Ders çalışan öğrenciye hakkını veriyor. Bu nasıl oluyor derseniz soru sorup cevap verdikçe puan kazanıyor ve bu puanlar ile o ayın hediyesinin sahibi olabiliyor. En çok soru sorup cevap veren öğrenciler ödüllendiriliyor. Ayrıca öğrenciler yazılı haftasında yazılı soruları indirerek çözebilir ve sınavlarında başarıya bir adım daha yaklaşabilirler. Site içeriğinde YKS , LGS sınavlarına ilişkin en son bilgilerde yer almaktadır. Evokul tam bir eğitim platformu olmakla birlikte faydalı içerikleri kullanıcı ile buluşturmaya tüm hızla devam edecektir. Öğrenciler öğrenecek öğretmenler daha kolay içeriğe erişebilecekler.

Evokul içeriğinde bulundurduğu mesaj sistemi ile birlikte istenirse özel mesaj istenirse genel mesaj gönderilebilmektedir. Böyle öğrencilerin birbirleri arasındaki etkileşimide düşünülmüş durumdadır. Evokul en kısa sürede ise mobil platformlarda yerini alacaktır.