Ev Tekstili Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Ev Tekstili Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

Ev Tekstili Tasarımı taban puanları 2020 açıklandı. Resmi veriler ışığında önlisans için hazırladığımız Ev Tekstili Tasarımı başarı sıralaması 2019 ‘da ayrıca iki yıllık Ev Tekstili Tasarımı bölümü hakkında bilgi vermeye çalışmaktayız. Bunun yanında kontenjanlara da yer veriliyor.

Ev Tekstili Tasarımı taban puanları 2019 için ilk göze çarpanlar, listede yer alan üniversiteler oldu. Önlisans programı bulunan bu okullarda en üst sırada İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ – %100 Burslu bulunuyor. İlgili üniversiteyi ise İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ – %75 Burslu takip etmekte ve 2 yıllık bölümün üçüncü sırasında İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ – %50 Burslu bulunuyor.

Önlisans bölümü için puan aralıklarına bakıldığında Ev Tekstili Tasarımı taban puanları adına ortalama iki yüz kırk beş – iki yüz elli TYT puanı yapmanız gerekiyor. Tabi sadece puana odaklanmak doğru olmaz. YÖK ATLAS ışığında tahmini değerler ile ortalama dokuz yüz kırk bin – dokuz yüz elli bin sıralama yapmanız gerektiği gözükmektedir Ev Tekstili Tasarımı başarı sıralaması listesinde.

TYT puan türünden alım yapan Ev Tekstili Tasarımı başarı sıralaması 2020 tablosunu aşağıdan inceleyebilir, bölüm hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

  Tapu Kadastro Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2019-2020)

★★ İki Yıllık (Ön Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Dört Yıllık (Lisans) Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ★★
★★ Mühendislik Taban Puanları ★★ Öğretmenlik Taban Puanları ★★
★★ Üniversite Tercih Rehberine Ulaşmak için Tıklayın! ★★

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİEv Tekstili Tasarımı (Burslu)TYT4245,18537941197
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİEv Tekstili Tasarımı (%50 İndirimli)TYT21
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİEv Tekstili Tasarımı (%75 İndirimli)TYT15OluşmadıOluşmadı